Peklo / Ohlasy / Blake Coleman: Blackwood má před sebou slibnou budoucnost

Blake Coleman: Blackwood má před sebou slibnou budoucnost

Z tábora fanoušků se již delší dobu ozývají negativní hlasy z důvodu nestabilních výsledků týmu. Včerejší zápas proti Flyers, který Devils vyhráli 3:2, ale ukázal, že se s Ďábly musí ještě počítat.

Nebudeme si nic nalhávat, ale návrat Mackenzie Blackwooda do branky, byl jedním z faktorů výhry Devils. Ten pochytal 32 střel a za svá záda propustil pouze dvě. Druhý gól Flyers na konečných 3:2 přišel až dvě vteřiny před konečným hvizdem.

Blackwood chyběl tři utkání, ale po návratu to nebylo znát. Jako by jeho forma nebyla zraněním poznamenána.

„Je to opravdu silný brankář. Stavíme na tom, že nejdůležitější je zodpovědnost a udržení této úrovně,“ řekl trenér Hynes o Blackwoodovi. „Všimněte si, že na ledě je skutečně jasné, že nejlepšími sportovci v NHL jsou ohromní hráči. Musí se ale pozornost věnovat detailům a systémové hře. Pro brankáře je pochopitelné, že bude využívat jeho výšku a své schopnosti, ale musíte ohlídat, aby se nespoléhal jen na svůj talent a propozice. Pokud tomu porozumí, může z něj být velký gólman.“

Devils se povedlo vstřelit úvodní dvě branky utkání, první obstaral střelou z nápřahu obránce Damon Severson a tu druhou po samostatném úniku útočník Nico Hischier.

Povedlo se mu zachytit puk při rozherávce soupeře, ujet dvěma bránícím Letcům a zakončit střelou mezi betony. Byla to jeho třináctá branka v sezóně.

Hodně se před zápasem diskutovalo o gólmanech, zda výhru svému týmu obstará Mackenzie Blackwood (Devils) anebo Carter Hart (Flyers). Ďábelský útočník Blake Coleman měl ale po zápase jasno:

Netuším, proč stále někdo něhoho porovnává, ale děje se to. Já jsem sledoval Harta celý zápas, snažil se ho překonat, ale jistě pochopíte, že budu volit jedině pro svého spoluhráče. Je pravdou, že oba brankáři mají před sebou slibnou budoucnost.

Já jsem tuto “soutěž” moc nesledoval,“ řekl Blackwood. „Prostě jsem hrál, jak nejlépe umím. Člověk tyhle věci musí vypouštět, protože se může stát, že si to v hlavě budete pořád opakovat a samozřejmě to může mít negativní dopad na vaši hru.“

Ďáblové mají před sebou nabitý program, v příštím týdnu je čekají 4 zápasy. Hned v noci na úterý doma přivítají Chicago Blackhawks, zápas začíná od 1:00 SEČ.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …