Peklo / Ohlasy / John Hynes: Hráli jsme perfektně

John Hynes: Hráli jsme perfektně

Tak to byl zápas jako řemen. New Jersey porazilo Chicago po osmi gólech a fanoušci se díky tomu rozhodně nenudili. S výkonem byli samozřejmě spokojení i sami hráči, což se také podepsalo na ohlasech. 

Důležitý gól vsítil Brett Seney, když na začátku třetí třetiny dal gól na 7:3, mužstvo se uklidnilo a získalo možnost více dýchat. Mladíkův výkon ocenil i kouč Hynes, který byl velmi spokojený.


„Je opravdu rychlý, hraje přesně tak, jak chceme. Je rychlý a extrémně soutěživý,” chválil útočníka John Hynes. „Je podobný Colemanovi, tvrdě maká a je si vědom toho, jaké je jeho místo v týmu.”

Seney to určitě nemá jednoduché, jeho ice-time se hodně houpe, ale i tak dokáže být velmi konzistentní.


„Občas získává hodně čase na ledě, občas méně. Ale i tak dokáže mít vliv na hru,” pokračoval v hodnocení hlavní kouč. „Co se nikdy nemění, je jeho rychlost a soutěživost. To je úžasné.”¨

Důležité byly i přesilovky, ve kterých se New Jersey opravdu dařilo. Devils dali dvě branky a shodli se na tom, že to opravdu hodně pomohlo k tomu, aby utkání dotáhli do vítězného konce.


„Měli jsme šance v minulých zápasech, ale něco tomu chybělo,” hodnotil Brian Boyle. „Občas to prostě padá, ale nějak se to nedařilo. Shlédli jsme několik videí, šli jsme více před branku a to se vyplatilo.”

Desátý zápas odchytal v NHL Mackenzie Blackwood a byl to teprve první zápas, ve kterém mohl uvažovat o tom, že gól či dva méně by neuškodily.  I z takových a možná především z nich se ale dá hodně přiučit.


„Hráli jsme hodně dobře, ale někdy jsme se až moc nechali unést,” nabízel své hodnocení zápasu hlavní kouč John Hynes. „Vedli jsme 6:1 a poté jsme trochu usnuli. I tak jsme se ale vrátili a opět ukázali, že jsme silní. S výkonem jsem spokojený. Věříme, že si jej přeneseme i do dalšího zápasu.”


Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …