Peklo / Preview / Další odpolední zápas! Ďáblové hostí soupeře, který ukončil špatnou sérii

Další odpolední zápas! Ďáblové hostí soupeře, který ukončil špatnou sérii

19:00 SEČ, to nás fanoušky z České republiky a Slovenska vždy potěší. Dnes se dočkáme dalšího zápasu s tímto startem, do Prudential Center totiž míří hokejisté Anaheimu Ducks, kteří v posledním utkání ukončili sérii dvanácti zápasů bez vítězství.

Není tak divu, že Kačery postihl obrovský propad tabulkou. Momentálně jsou dvě pozice za Divokou kartou, která zaručuje účast v play off. Ducks mají 49 bodů ze 48 zápasů s bilancí 20-19-9 a skóre 116:143. Jejich současná forma však není vůbec lichotivá.

1:3, 1:3, 0:3, 2:4, 4:5OT, 1:2OT, 2:3, 0:4, 1:2OT, 4:7, 3:4OT, 1:3… To je velmi dlouhý výpis výsledků, na který se vůbec nekouká dobře. Vše je z pohledu Anaheimu a jde o nedávných 12 zápasů v řadě! Až v posledním duelu dokázali Ducks zlomit tuto nelichotivou sérii, když vyhráli 3:0 na ledě Minnesoty. A dopomohli k tomu hodně známá jména pro fanoušky Devils, v utkání totiž skóroval Adam Henrique i Brian Gibbons. Zbylý gól přidával Rickard Rakell.

Jednou ze základních příčin neúspěchů Anaheimu budou jistě přesilové hry. Využití pouze 14,2 % z nich jej řadí na čtvrté místo (samozřejmě odzadu) v celé soutěži, v oslabeních jsou pak na čtrnáctém místě s 80,5 % ubráněných početních nevýhod. Ducks nepatří ani mezi týmy, které by často střílely… Ba naopak, střílí nejméně v celé lize, v průměru 27,8krát na zápas. Soupeři mezitím vyprodukují proti Ducks v průměru 34,4 střel, horší už jsou jen Senators a Blackhawks. Zkrátka, fanoušek Anaheimu musí mít silnou povahu.

Ale teď už si pojďme plně představit soupisku kalifornského týmu…

Brankáři: John Gibson, Chad Johnson, Ryan Miller.
Ryan Miller je zraněný, a tak největší porci zápasů dostává John Gibson. Konkrétně jich odchytal už 41 (z toho 40 od začátku) a inkasoval v nich 103 gólů z 1 196 střel. To činí průměr inkasovaných branek 2,68 a úspěšnost zákroků 92,1 %, což nejsou špatná čísla. Ducks do organizace nedávno přivedli ze St. Louis Chada Johnsona, který zatím dostal prostor na 99 minut, během nichž dostal čtyři branky. V brance by se dnes měl představit Gibson.

John Gibson je brankář, na kterého se Anaheim může spolehnout

Obránci: Michael Del Zotto, Cam Fowler, Jacob Larsson, Hampus Lindholm, Josh Manson, Brandon Montour, Andrej Šustr, Andy Welinski.
Z obránců v týmu nejvíce vyniká Montour. Je čtvrtý v klubové produktivitě, dokázal totiž už dát 5 gólů a hlavně na dalších 19 přihrát. Přes 10bodovou hranici se přehoupl také Hampus Lindholm s bilancí 4+13, 10 bodů rovně mají Josh Manson a Cam Fowler. Jinak mívají Kačeři poměrně problémy s defenzivní hrou celku. Český zadák Andrej Šustr naskočil zatím jen do pěti duelů, sám určitě doufá ve větší porci utkání.

Brandon Montour je nejproduktivnějším obráncem týmu

Útočníci: Patrick Eaves, Ryan Getzlaf, Brian Gibbons, Derek Grant, Adam Henrique, Max Jones, Ondřej Kaše, Ryan Kesler, Justin Kloos, Corey Perry, Rickard Rakell, Nick Ritchie, Carter Rowney, Devin Shore, Jakob Silfverberg, Daniel Sprong, Troy Terry.
Lídrem týmové produktivity je Ryan Getzlaf. Velezkušený forvard dal 10 gólů a na dalších 22 přihrál. Nepříliš pozitivní fakt pro Anaheim je to, že lepší střelci už jsou jen dva, a to Ondřej Kaše s 11 góly a Jakob Silfverberg s 12 góly. Nikdo z týmu nedal více branek, což je opravdu smutné a na ofenzivě Ducks je to znát. Bývalý Ďábel Adam Henrique má na kontě 26 bodů (9+17), Brian Gibbons pak 5 bodů (2+3). Někdejší útočník chomutovských Pirátů Ondřej Kaše má kromě 11 gólů na kontě ještě 9 asistencí, což nejednoho českého fanouška potěší.

Dobrou sezonu zatím zažívá český útočník Ondřej Kaše

Vzájemné zápasy:
Pouze 35 vzájemných zápasů za sebou mají Devils a Ducks. Lépe jsou na tom hráči z Newarku, kteří vyhráli v 18 případech a 1 dovedli duel do konečné remízy. 16krát se pak z dvoubodového zisku radoval Anaheim. Vzájemné skóre je 97:93 ve prospěch New Jersey.

Poslední vzájemný duel přinesl pěknou podívanou, celkem 10 branek v základní hrací době, Ducks vyhráli 6:5 po samostatných nájezdech. Za New Jersey se prosadili Palmieri (2x), Severson, Seney a Johansson. Za domácí Anaheim pak Silfverberg, Sherwood, Montour, Åberg a Kaše, nájezdy rozhodl Sprong.

Novinky a zajímavosti:

  • pokud dnes Ďáblové dají tři góly, bude se jednat o 100. trefu do sítě Anaheimu ze vzájemných zápasů
  • Ducks výhrou v Minnesotě ukončili sérii 12 zápasů bez vítězství
  • včerejší trénink byl poměrně neobvyklý, součástí bylo několik meetingů a porad (ať už hráčů s trenéry, či hráčů mezi sebou)
  • Miles Wood se snažil zapojit do tréninku, ale nakonec byl připsán na listinu zraněných hráčů
  • k dispozici nebude ani Ben Lovejoy (podruhé za sebou)
  • na tréninku byli opět všichni tři brankáři – Mackenzie Blackwood, Keith Kinkaid a Cory Schneider
  • Na farmu byl zpět poslán Blake Pietila.
  • Do hlavního týmu naopak míří Kurtis Gabriel a poprvé i Nathan Bastian. Oba povolaní budou připraveni naskočit do dnešního zápasu. Konečná podoba dnešní sestavy bude známá až těsně před zápasem.
  • hosté zřejmě budou postrádat jednoho ze svých nejlepších střelců Ondřeje Kašeho

Předpokládané sestavy
Devils: Blackwood (Kinkaid) – Greene, Severson, Butcher, Vatanen, Müller, Santini/Jakovlev – Johansson, Hischier, Bratt – Coleman, Zajac, Palmieri – Seney, Zacha, Stafford – Boyle, Rooney, Pietila.
Ducks: Gibson (Johnson) – Lindholm, Montour, Fowler, Manson, Larsson, Dotchin – Rakell, Getzlaf, Sprong – Ritchie, Henrique, Kaše* – Jones, Shore, Terry – Rowney, Grant, Gibbons.

* kdyby nebyl Ondřej Kaše připraven k zápasu, do sestavy se zřejmě prokouše útočník Justin Kloos

TIPOVAČKA 48

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …