Peklo / Ohlasy / John Hynes: Fungujeme jako tým a jako tým budeme také pracovat na našich chybách

John Hynes: Fungujeme jako tým a jako tým budeme také pracovat na našich chybách

Ďáblové si v posledním zápase před tzv. Bye-týdnem, který je zakončený utkáním hvězd All-Star Game, moc nepolepšili a na domácím ledě zaznamenali třetí porážku v řadě. Anaheim Ducks si z Newarku vezou výhru 3:2.

Skóre sice otevřel Marcus Johansson, ale hosté dokázali do konce třetiny Mackenzieho Blackwooda překonat ještě dvakrát a to na něj vystřelili pouze pět střel.

“Stále na tom pracujeme, spolupráce trenérů s našimi hráči je to, co teď potřebujeme více než kdy dříve.” – John Hynes

Ďáblové prohrávali 1:3, když tři minuty před koncem měli možnost přesilové hry. Během ní ale nedokázali skórovat, tak odvolali Blackwooda z brány a pokusili se o hru 6 na 5. Ta už byla o něco úspěšnější a Jesper Bratt 55 vteřin před koncem základní hrací doby snížil na rozdíl jediného gólu.

Devils přestříleli Ducks v poměru 31-14, ale na vítězství to nestačilo. Nejaktivnjšími střelci byli obránci Sami Vatanen a Damon Severson (každý 5 střel) a útočníci Kyle Palmieri, Nico Hischier a Blake Coleman (po třech).

Svůj Debut si odbyl Nathan Bastian, který byl draftován jako jednačtyřicátý v druhé kole v roce 2016. Kanadský útočník si sice nepřipsal žádný bod, ale fanouškům se ukázal jako bojovník, když si ve druhé třetině poradil s Joshem Mansonem. Obě čísla 42 za bitku vyfasovala pětiminutový trest.

“Je to další mladý muž, který odehrál svůj první zápas v NHL. Zkusili jsme už několik hráčů, ale myslím si, že Nathan Bastian měl na dnešní hokej vliv,” řekl Hynes. “Má skvělou budoucnost, byl to pěkný první zápas.”

New Jersey nyní okupuje v tabulce východní konference osmé místo. A není se čemu divit. Posledních deset zápasů drží bilanci 3-7-0 a v zápasech venku nejhorší bilanci v lize 5-17-3.

“Když se podíváte na náš tým v první polovině sezóny, nemůžeme se divit, že nejsem výše v tabulce. Když nevyhráváte venku, tak jako my, musíte hrát tvrdě,” uvedl Hynes . “To jsme také neměli a proto musíme bojovat víc, ať už je to doma nebo na ledě soupeřů. Ale když se podíváte na náš tým, děláme spoustu dobrých věcí hra se zlepšuje.

A co budou hráči dělat o přestávce, která je čeká?

Týdení přestávku v rámci NHL All-Star game má celá soutěž, jen polovina týmů ji mají před eventem a polovina až po jejím skončení. To dává Ďáblům spoustu času k doléčení některých zranění, včetně Milese Wooda, Taylora Halla, Stefana Noesena a dalších, ale také dává týmu tolik potřebný duševní odpočinek. Hráči sice budou mít zápasové volno, ale tréninky neodpadly.

“Není to klasické volno. Hráči budou mít pár dní klid, ale později v týdnu už započneme tréninky, aby hráči nevypadli z režimu. Musíte si také dát nějaký čas psychického klidu,” řekl Hynes. “Fungujeme jako tým a jako tým budeme také pracovat na našich chybách. Obzvláště hra před brankou a v obraně.”

Nathan Bastian byl poslán zpět do AHL po zápase, spolu s Mackenzie Blackwoodem, Jegorem Jakovlevem a Kevinem Rooneyem. Binghamton Devils hrají čtyři zápasy před tím, něž budou mít v hlavním týmu další zápas, tak mohou hráči využít čas na ledě a nevypadnout z tempa.
Devils také odepsali Coryho Schneidera z listiny zraněných hráčů a je k dispozici.

Do letošního utkání hvězd a dovednostních soutěží, které se koná v San Jose, byl nominován Taylor Hall, ale stejně jako v loňském roce se z důvodu zranění nebude moci zúčastnit. Loni jej zastupoval Brian Boyle, letos pojede náhradník Kyle Palmieri. Dovednostní soutěže jsou v plánu v sobotu 26. 1. 2019 od 0:00 hod SEČ a samotné utkání hvězd v sobotu od 23:00 hod SEČ.

Další zápas odehrají Ďáblové na ledě Pittsburghu v úterý 29. 1. 2019 od 1:00 SEČ.

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …