Peklo / Hráči / Kevin Rooney zažívá skvělou sezonu – kapitán v AHL a první gól v NHL

Kevin Rooney zažívá skvělou sezonu – kapitán v AHL a první gól v NHL

V létě se několik fanoušků Binghamtonu Devils shodlo, že by Kevin Rooney byl dobrým kapitánem farmy New Jersey v AHL. On jim za to slušně poděkoval a s úsměvem šel dál… A najednou byl v listopadu opravdu jmenován kapitánem týmu.

„Pamatuji si, jak si trenér Mark Dennehy zavolal do kanceláře mě, Briana Straita a Erica Tangradiho. Myslel jsem si, že budeme jen probírat, jak jako zkušení hráči máme pomáhat mladíkům,“ vzpomíná Rooney. „Řekl ovšem, že by mě chtěl mít jako kapitána týmu. Tango a Straiter pak budou asistenti. Vysloužit si kapitánské C je opravdu něco speciálního. Byl jsem šťastný, má rodina i přátelé také,“ usmívá se.

Kevin Rooney není hráčem, který by pravidelně bodoval. Svým přístupem a tím, jak maká, jde ale týmu příkladem. „I když jsem byl jmenován kapitánem, nic se pro mě nemění. Stále mi jde o to samé, ale samozřejmě to byla obrovská čest,“ prozradil.

Za svůj přístup v AHL byl odměněn i povoláním do NHL, kde v této sezoně odehrál již osm zápasů. A v jednom z nich – proti Chicagu (8:5) – dokonce vstřelil svou první branku v nejslavnější hokejové soutěži na světě.

Novým trenérem Binghamtonu se před touto sezonou stal Mark Dennehy, nahradil totiž Ricka Kowalskyho, který zamířil do trenérského štábu Johna Hynese. „Je opravdu dobrý. Má to těžké v tom, že se mu hodně změnil kádr… Odešlo mnoho útočníků a i pár obránců, přesto s mladými hráči odvedl a odvádí opravdu dobrou práci,“ všiml si Kevin Rooney.

„Je to trenér, co ochotně spolupracuje se svými hráči. Dá se s ním mluvit, je s ním zábava. Velká osobnost, snaží se mít stejný přístup jako John Hynes,“ oceňuje Rooney.

Americkému útočníkovi je 25 let, narodil se v Cantonu a Ďáblové ho podepsali jako volného hráče v únoru 2017, kdy působil na farmě v Albany. V NHL naskčil celkově do 13 zápasů a vstřelil 1 gól, v AHL má za sebou 183 duelů s bilancí 28+47. Smlouvu má do konce příští sezony a je jen na něm, jestli se dokáže udržet v NHL svou bojovností, pílí a odhodlaností se za tým porvat.

Zatím však Kevin Rooney zažívá velice dobrou sezonu…

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …