Peklo / Hráči / Blake Coleman jako vzor toho, jak chtějí Devils pracovat s prospekty

Blake Coleman jako vzor toho, jak chtějí Devils pracovat s prospekty

Ďábelský center Blake Coleman poprvé naskočil do NHL v sezoně 16/17, celkem do 23 zápasů, ale pouze s 2bodovým příspěvkem za gól a asistenci. Ve své druhé sezoně 17/18 však velmi příjemně překvapil. V březnu ji zakončil celkem 7 brankami, celkově jich bylo 13, k těm přidal ještě 12 asistencí a celkově tedy nasbíral 25 bodů.

Vydařený závěr sezony a dobře zvládnutá letní příprava mu zajistila místo v základní sestavě Devils, kdy v posledních zápasech často nastupuje ve druhé lajně s Palmierim a Zajacem případně ve třetí s Woodem na křídle.

Při úterním utkání proti Columbusu vstřelil svůj 17. gól v sezoně a stále vylepšuje své osobní maximum. Tímto gólem natáhnul sérii zápasů, ve kterém dokázal bodovat na 5, což je také jeho kariérní maximum…jen škoda, že se Ďáblům zápas nevydařil. Níže se můžete na tento gól podívat.

Blake Coleman byl draftován už v roce 2011, takže na svoji šanci čekal poměrně dlouho. Blake byl tedy draftován již za Lou Lamoriella, ale šanci dostal až od Raye Shera a Coleman je přesně příkladem, jak tento generální manažer chce budovat orgranizaci.

Je to člověk, který se ubírá správnou cestou, má skvělou fyzickou kondici velmi trénovanou, je ochotný přijmout a hrát přidělenou roli a má také talent pro NHL. To je rozdíl mezi některými kluky, kteří se hodí do NHL a těmi ostatními, kteří ne. Blake je dokonálým příkladem toho, jak to udělat.

řekl na Colemanovu adresu kouč John Hynes

Coleman si získal místo v hlavním týmu nejen díky svému bodovému příspěvku v závěru minulé sezony, ale také díky dalším herním aspektům. Blake rychle ukázal svoji schopnost defenzivního útočníka při hře 5 na 5 a díky tomu také začal dostávat šanci ve speciálním obranném týmu. Devils momentálně patří dokonce k třetímu nejlepšímu bránícímu týmu NHL v oslabení právě i díky Colemanovi!

Jakmile si Blake vybojoval místo v sestavě Devils, již ho neopustil. Místo si však nevybojoval ze dne na den, když si srovnáme data draftu a jeho první sezony v NHL.

Blake hrál čytři roky univerzitní hokej v Miami ještě před tím, než podepsal smlouvu s Devils. Během první sezony v AHL v sezoně 15/16 však přišlo záhy zranění, které mu dovolilo odehrát pouhých 14 zápasů. V další sezoně už odehrál porci 52 zápasů a v hlavním týmu v NHL přidal dalších 23 zápasů s již zmíněný 2bodovým příspěvkem.

Jeho rozjezd byl pomalejší, důležité však je, že nebyl přerušen, protože Ďáblům se jeho přítomnost nyní vyplácí. Celá organizace doufá a očekává, že se z dalších 31 draftů, které Devils udělali, vynoří další Colemanové!

Zatímco Colemanovo skóre bylo, pravda, trochu překvapení, pro trenéra Hynese to zase tak překvapivé nebylo. Ten viděl vyrůstat hráče, který se naučil skórovat na každé úrovni, kterou hrál. Nyní se historie opakuje a se zkušenostmi v NHL přichází branky i na této nejvyšší úrovni.

Když se podíváte, jakými způsoby dokáže skórovat například z brejků při oslabení, stal se opravdu výborným hráčem do oslabení. Zároveň se usadil ve hře 5 na 5 a může opět hrát proti nejlepším lajnám ostatních týmů NHL a díky tomu se mu zvyšuje také počet odehraných minut.

konstatuje k důležité roli Colemana kouč Hynes.

My tedy doufáme, že se Blakeovi podaří fazonu udržet a přenést do dalších utkání, no a také aby mohl přidávat branky jak v oslabení, tak při hře 5 na 5 také někdy v play-off! Uvidíme, zda se to splní už tuto sezonu. Na závěr se můžeme pokochat gólem z brejkové situace a připomenout si, proč je Coleman nyní pro Devils tak cenný.

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …