Peklo / Ohlasy / Brian Boyle: Tvrdě jsme pracovali

Brian Boyle: Tvrdě jsme pracovali

Po dlouhé přestávce jsme opět mohli vidět Ďábly v akci a muselo se to líbit. V utkání s Tučňáky padlo hned devět branek, z čehož šest skončilo v síti soupeře. Ze sedmi posledních utkáních tak New Jersey tohoto oponenta porazilo již po šesté.

„Pokud se vracíte po takové přestávce je to složitější a vy se s tím musíte poprat,” hodnotil zápas Brian Boyle. „Pracovali jsme tvrdě, dařilo se nám hrát to, co jsme chtěli. Měli jsme dost sebevědomí, dařilo se nám v oslabení. Také se nám dařilo dostávat se do dorážek a chodit před branku. Také Kinkaid v bráně byl bravurní.”

Na hře Devils bylo patrné jasné zlepšení. Dlouhá přestávka týmu pravděpodobně pomohla. Důležité je ovšem neusnout na vavřínech. Stále je co zlepšovat a hráči si toho jsou vědomi.

„Chtěli bychom hrát ještě lépe, je co zlepšovat,” přidával Brian Boyle. „Moc se nám v sezoně nedařilo defenzivně, na tom jsme chtěli zapracovat v přestávce. Pokud chcete uspět, musíte mít dobrý základ v obraně.”

Do play-off vede pouze nesmírně složitá cesta, dost místa díky tomu v sestavě dostávají i mladší hráči. Jedním z nich je i Rooney, který utkání odehrál v čtvrté lajně a sklízel pouze samá slova chvály.

„Hodně hráčů jde do této ligy s tím, že jsou opravdu dobří ofenzivně a umějí to s pukem,” začínal své hodnocení Brian Boyle. „Defenzivně je to ovšem většinou slabší. Rooney ale na tuto stránku dbá. Jsem rád, že jsme spolu hráli. Je silný, opravdu velmi silný, umí vymýšlet dobré puky a dává do toho všechno.”

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …