Peklo / Ohlasy / Brian Boyle: Tvrdě jsme pracovali

Brian Boyle: Tvrdě jsme pracovali

Po dlouhé přestávce jsme opět mohli vidět Ďábly v akci a muselo se to líbit. V utkání s Tučňáky padlo hned devět branek, z čehož šest skončilo v síti soupeře. Ze sedmi posledních utkáních tak New Jersey tohoto oponenta porazilo již po šesté.

„Pokud se vracíte po takové přestávce je to složitější a vy se s tím musíte poprat,” hodnotil zápas Brian Boyle. „Pracovali jsme tvrdě, dařilo se nám hrát to, co jsme chtěli. Měli jsme dost sebevědomí, dařilo se nám v oslabení. Také se nám dařilo dostávat se do dorážek a chodit před branku. Také Kinkaid v bráně byl bravurní.”

Na hře Devils bylo patrné jasné zlepšení. Dlouhá přestávka týmu pravděpodobně pomohla. Důležité je ovšem neusnout na vavřínech. Stále je co zlepšovat a hráči si toho jsou vědomi.

„Chtěli bychom hrát ještě lépe, je co zlepšovat,” přidával Brian Boyle. „Moc se nám v sezoně nedařilo defenzivně, na tom jsme chtěli zapracovat v přestávce. Pokud chcete uspět, musíte mít dobrý základ v obraně.”

Do play-off vede pouze nesmírně složitá cesta, dost místa díky tomu v sestavě dostávají i mladší hráči. Jedním z nich je i Rooney, který utkání odehrál v čtvrté lajně a sklízel pouze samá slova chvály.

„Hodně hráčů jde do této ligy s tím, že jsou opravdu dobří ofenzivně a umějí to s pukem,” začínal své hodnocení Brian Boyle. „Defenzivně je to ovšem většinou slabší. Rooney ale na tuto stránku dbá. Jsem rád, že jsme spolu hráli. Je silný, opravdu velmi silný, umí vymýšlet dobré puky a dává do toho všechno.”

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …