Peklo / Hlavní zprávy / Brian Boyle: Mrzí mě to, ale jsem organizaci vděčný

Brian Boyle: Mrzí mě to, ale jsem organizaci vděčný

Tým vyjednal trade s Nashville Predators. Do Nashvillu míří Brian Boyle za volbu v druhém kole NHL Draftu v roce 2019, a to vše méně než tři týdny před termínem uzávěrky trejdů, která je 25. února.

Boyle je v závěrečné sezoně dvouletého kontraktu ve výši 5,1 milionu dolarů, který podepsal s Ďábly dne 1. července 2017.

Devils přivedli Boylea k týmu, aby sloužil jako veterán a motivátor s vítězným rodokmenem. Ovšem současná pozice týmu, tedy blízko spodních příček NHL, donutila vedení k dohodě se soupeřovým týmem.

„Je to šokující. Nikdy to není snadné … to, čím teď procházíme jako tým, jsme nikdo nechtěli,“ řekl Boyle po trejdu. „Snažili jsme se udržet bratrství. Cítíte se zavázán skupině mladíků a nikdy nechcete opustit tu loď. Chcete vidět jak všichni rostou.“

„Ale chápu vedení klubu, z jejich hlediska je to něco, co museli udělat. Chtěl jsem jen veřejně říct, jak vděčný jsem za to, že jsem byl součástí této organizace. Co pro mě znamená to, co jsem řekl v loňské sezóně, letos stále zůstává pravda. Lauren (Boyleova žena) se cítí stejně. To je kvůli Rayovi (Shero) a Johnovi (Hynes), trenérskému personálu, hráčům, kteří nám usnadňovali a zpříjemňovali každodenní život. A samozřejmě také fanoušci  New Jersey. “

„Brian byl nedílnou součastí týmu. Bude nám opravdu chybět,“ řekl trenér John Hynes.

„Opravdu byl pro mě vzorem, hodně mi pomohl k tomu se v týmu usídlit. Naučil mě spoustu věcí, například postavení na vhazování. Byla s ním vždycky legrace, měl svoje místo v šatně blízko mého a před zápasem jsme se pořád smáli. Ale chápu, je to obchod, týmu to nejspíše prospěje. Když jsem se to dozvěděl, poděkoval jsem mu za všechno a popřál mu hodně štěstí v dalším angažmá,“ vyjádřil se k trejdu Nico Hischier.

„Čekali jsme, že někdo bude muset z týmu odejít. Není to příjemné pro nikoho, ale je to součástí téhle hry, která se jmenuje NHL. Brian byl pro nás takový duchovní otec, držel tým pohromadě psychicky. Bude nám chybět nejen jako hráč, ale i jako osobnost,“ dodal brankář Cory Schneider.

Zisk volby v druhém kole je pro New Jersey ve své podstatě výhra, už jen proto, že Boyle hrával na levém křídle ve čtvrté lajně. Sesbíral 13 gólů a šest asistencí v 47 zápasech v této sezóně.

Boyle s Predators s vysokou pravděpodobností naskočí do bojů v play off. V současné době jsou v Centrální divizi na druhém místě za Winnipegem. Predátoři došli až do semifinále Západní konference v loňské sezóně a hráli ve finále Stanley Cupu v ročníku 2016-17.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …