Peklo / Ohlasy / Blake Coleman: Připadalo mi to nekonečné

Blake Coleman: Připadalo mi to nekonečné

Ďáblové měli velmi nabitý týden plný úrazů, obchodů a mnoho dalšího. Jediná věc, kterou nezvládli během posledních tří zápasů doma, byla výhra.

To se změnilo v nedělním zápase s Carolinou, který Devils vyhráli 3:2 a na chvíli tak zamezili Canes postupu na příčky zajišťující play off. Pro New Jersey to byl o to složitější zápas s ohledem na velmi početnou marodku.

„Dvě slova, o kterých jsme nejčastěji mluvili celý týden: Bojovnost a soustředěnost,“ řekl trenér John Hynes. „Bojujte na plné obrátky, bojujte s protivníkem, bojujte sami se sebou. To jsem týmu vštěpoval. Věděli jsme, že to bude těžký zápas.“

Hra Ďáblů byla poznamenána tresty a Carolina toho využila 1:27 před koncem zápasu, když Teuvo Teräväinen skóroval a snížil vedení Devils na rozdíl jednoho gólu. New Jersey mělo sedm trestů, celkově 17 minut, ale Hurricanes trestali jen jednou.

Připadalo mi to nekonečné, opravdu velmi dlouhý zápas,“ řekl Blake Coleman. „Hra se vám vždycky zdá trochu delší, když jste dlouho v oslabení. Je to únavné a těžké, ale všichni v týmu odvedli svou práci skvěle.“

Marcus Johansson rozhodl o vítězství pro Devils dvěma góly, na ten druhý mu nádherně přihrál Jesper Bratt. Pavel Zacha skóroval v první třetině a Nico Hischier si připsal tři asistence.

Ve druhé třetině to vypadalo zle, Devils vystřelili na českého gólmana ve službách Caroliny Petra Mrázka pouze dvakrát.

Útočná formace první lajny se však ve třetí třetině výrazně zvedla, což mělo za následek čtyři výstřely na branku. New Jersey v té době hrálo nejlepší obranu – útok.

Jakmile jsem se zbavil svého obránce, věděl jsem, že puk je na cestě a já se musím snažil dostat na místo,“ řekl Johansson. „Byla to skvělá přihrávka, jsem rád, že to tam padlo.

Ďáblové pokračují v nabitém programu, další utkání je čeká na ledě St.Louis Blues v noci na středu, zápas začíná od 2:00 SEČ.

Komentáře

Čtěte také

Ako bude vyzerať situácia v bránkovisku Devils v budúcej sezóne?

Cory Schneider a Mackenzie Blackwood vytvorili v závere základnej časti celkom solídnu brankársku dvojicu tímu z Newarku. Ak si ani jeden zo spomínanej dvojice neprivodí zranenie alebo sa počas letnej prestávky nestane nič mimoriadne, tak by mali obaja tvoriť tandem Devils aj v sezóne 2019/2020. Kouč Devils John Hynes a jeho asistenti budú musieť nájsť …