Peklo / Hlavní zprávy / PŘEDSTAVENÍ: Kdo je nový Ďábel Kenny Agostino?

PŘEDSTAVENÍ: Kdo je nový Ďábel Kenny Agostino?

New Jersey Devils si z listiny waivers včera večer stáhli útočníka Kennyho Agostina, kterého na ni umístil Montreal. Generální manažer Ray Shero nejde do úplně neznámého…

V roce 2010 ho totiž v pátém kole draftoval jako celkově 140 hráče do Pittsburghu. Rodák z Morristownu v New Jersey (!) však v NHL za Tučňáky nikdy nehrál. V nejslavnější hokejové soutěži světa nastoupil za Calgary, St. Louis, Boston a právě Montreal. To vše stihl tento křídelní hráč už ve 26 letech.

Dohromady to dělá 58 zápasů, ve kterých dal Agostino 4 góly a přidal 13 asistencí. Výrazně se mu však dařilo v AHL, tam má bilanci 82+164 (246 bodů) ve 273 zápasech! Výrazně nejlepší období prožil v ročníku 2016/2017 na farmě St. Louis Blues v Chicagu, za Wolves bodoval 83krát v 65 duelech. V tomto ročníku se také účastnil Utkání hvězd v AHL, byl totiž nejproduktivnějším hráčem celé soutěže a také MVP této ligy.

V aktuálně probíhajícím ročníku odehrál 36 zápasů za Montreal s bilancí 2+9, na farmě v Laval Rocket nastoupil do 12 utkání a prosadil se 10 body (4+6).

Zajímavý byl i začátek Agostinovy kariéry na Delbarton School, kde hrál se svými bratry Trevorem a Davisem. Když vystudoval, měl na kontě dohromady 261 bodů, nejvíce v historii školy. V sezoně 2006/2007 hrál i například proti týmu, v němž působil Kyle Palmieri. V New Jersey byl v roce 2009 zvolen nejlepším středoškolským hráčem roku, už jen tímto zaujal skauty v NHL, kteří ho následně, jak jsme již zmiňovali, draftovali do Pittsburghu.

Ten ho však v březnu 2013 vyměnil do Calgary, opačným směrem putoval například Jarome Iginla. V NHL debutoval 21. 3. 2014 při porážce Flames s Nashvillem 5:6, první branku v NHL vsřelil 4. 4. při výhře 2:1 nad Floridou, v brance soupeře stál Roberto Luongo.

V říjnu 2013 ještě došlo na vzájemný duel s jiným útočníkem Devils – Nickem Lappinem. Tehdy to bylo při zápase v rámci Liberty Hockey Invitational v Prudential Center, kdy hrál Agostino za univerzitu Yale a Lappin za univerzitu Brown. Nick se dokonce v tomto zápase prosadil gólem do prázdné brány.

Čtěte také

Capitals 5-2 Devils