Peklo / Ohlasy / Greene o Kaneovi: Hrál s námi šachy a my byli figurky

Greene o Kaneovi: Hrál s námi šachy a my byli figurky

Ošklivá prohra proti Blues se Devils odčinit nepovedla. A to i přes to, že proti Chicagu vedli již 2:0, soupeř ale reagoval bryskně a po pěti gólech bez odezvy zvítězil 5:2. Trip proti soupeřům z Centrální divize zakončí New Jersey v Minnesotě. Doufejme, že již vítězně.

Zápas se pravděpodobně zlomil po čtvrtém gólu Chicaga, kdy sedm minut před koncem zápasu Schneider pouze vyrazil lehké nahození na branku a po dorážce inkasoval. Nutno podotknout, že ani obrana mu moc nepomohla.

„To se nesmí stávat, šest minut před koncem, když dotahujeme,” hodnotil kouč John Hynes. „V takové části hry jsme to měli sehrát rozhodně lépe.”

„Ten čtvrtý gól jsem celou dobu neviděl puk,” vysvětloval gólman Cory Schneider. „Prošlo to přes několik hráčů a já to vůbec neviděl. Kdybych to viděl dříve, dopadlo by to určitě lépe. Bohužel to šlo nejhůře jak mohlo.”

Velkou roli v zápase sehrál fenomenální Patrick Kane. Tahoun svého celku připsal tři body a byl na ledě hodně vidět. Poklonu mu složil i kapitán Andy Greene.

„Bylo to, jako kdyby hrál šachy,” popisoval obránce New Jersey. „A my byli figurky. Má neskutečný přehled o hře, skvěle ovládá hokejku a těžce se brání. Udělá zasekávačku, kličku, to vše v obrovské rychlosti. Byl rozdílovým hráčem.”

Pokud mluvíme o Kaneovi, musíme si postesknout. Tahoun Devils, Taylor Hall, od poloviny prosince nehraje a to je přesně ten aspekt, který Ďáblům chybí. Tým postrádá rozdílového hráče, který by táhl celek k úspěchu. Nezbývá než doufat, že se Taylor brzy vrátí, bez něj New Jersey očividně nešlape tak, jak by mělo.

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …