Peklo / Preview / Devils na domácom ľade privítajú Ottawu Senators

Devils na domácom ľade privítajú Ottawu Senators

Diabli v poslednom domácom zápase podľahli tesne Pittsburghu Penguins 3:4. Dnes ich čaká Ottawa Senators, ktorej patrí v tabuľke Východnej konferencie posledné 16. miesto. Zápas začína o 1:00 SEČ.

Ottawa neprežíva vôbec vydarenú sezónu a od začiatku ročníku sa motá na chvoste NHL. V 59 odohraných stretnutiach si pripísali na svoje konto len 49 bodov (22-32-5). Momentálne sa hráči kanadského celku nachádzajú na tripe, na ktorom v prvom zápase podľahli tesne Red Wings 2:3. V druhom zápase prekvapivo zvíťazili na ľade Jets 4:3 po predĺžení. Posledný zápas sa odohral na ľade Chicaga, kde v bláznivej prestrelke Senátori ťahali za kratší koniec a prehrali 7:8.

Súpiska Senators:

Brankári: Craig Anderson, Anders Nilsson

Craig Anderson je jednotkou v bránkovisku Senators, ale ani jeho výsledky a čísla nie sú oslnivé. Anderson nastúpil do 36 stretnutí (34-krát ako jednotka), v ktorých má percentuálnu úspešnosť zákrokov na úrovni 90,3% a v priemere inkasoval 3,59 gólov. Anders Nilsson prišiel do Ottawy v priebehu aktuálnej sezóny z Vancouveru Canucks. Od príchodu nastúpil v novom drese do 14 zápasov (13-krát ako jednotka) a pripísal si 92% úspešnosť zákrokov pri priemere 2,74 gólov. 

Craig Anderson

Obrancovia: Mark Borowiecki, Cody Ceci, Thomas Chabot, Dylan DeMelo, Cody Goloubef, Ben Harpur, Christián Jaroš, Maxime Lajoie

Spomedzi zadákov je najproduktívnejším Thomas Chabot, ktorý si pripísal 46 (13+33) bodov v 51 odohraných zápasoch. Celkovo mu v klube patrí tretie miesto v tabuľke produktivity. Medzi Chabotom a druhým najproduktívnejším zadákom, Codym Cecim je priepastný rozdiel. Ceci si pripísal 20 (5+15) bodov v 55 odohraných zápasoch.  

Thomas Chabot

Útočníci: Rudolfs Balcers, Mikkel Boedker, Matt Duchene, Ryan Dzingel, Magnus Pääjärvi, Jean-Gabriel Pageau, Bobby Ryan, Zack Smith, Mark Stone, Chris Tierney, Brady Tkachuk, Colin White

Mark Stone vládne v produktivite svojho celku, ktorý má na svojom konte 62 bodov (28+34) v 59 odohraných zápasoch. Mark má zároveň aj najviac bodov v presilových hrách (17b) z celého mužstva. V presilových hrách dali až štyria hráči zhodne po päť gólov. Konkrétne sú to Mark Stone, Matt Duchene, Bobby Ryan a Colin White. Ottawa sa nachádza v celkovom poradí využitia presilových hier na deviatom mieste (164 presilových hier, 36 gólov, úspešnosť využitia 22%). Matt Duchene je druhým najlepším hráčom v klubovej produktivite. Duchene má na svojom konte 58 (27+31) bodov v 50 odohraných zápasoch. 

Mark Stone a Matt Duchene

Vzájomné stretnutia:

Devils a Senators sa stretli celkovo v 95 zápasoch. Lepšie sú na tom Diabli, ktorí sa tešili až 55-krát z víťazstva. Senátori majú na svojom konte 35 výhier (z toho päť po predĺžení/nájazdoch). V piatich prípadoch sa zrodila remíza. 

V aktuálnom ročníku sme mali možnosť sledovať dva vzájomne duely. V prvom, ktorý sa hral v Air Canada Center utrpeli Diabli porážku 3:7. V Prudential Center sa radovali z výhry domáci v pomere 5:2. Či bude v tejto sezóne aj do tretice patriť môj dom-môj hrad sa dozvieme už dnes v noci. 

Zaujímavosti pred zápasom:

  • Oba tímy patria medzi najhoršie celky v lige. Diabli majú od 1. januára bilanciu 8-13-1 (24. miesto), Senátori majú za rovnaké obdobie bilanciu 7-11-1 (29. miesto).
  • V bránke Senators sa dnes predstaví gólman Anders Nilsson, ktorý má proti Devils bilanciu 4-2-1 v ôsmich zápasoch. V priemere inkasoval 1,74 gólu s 93,9 % úspešnosťou zákrokov.
  • Do branky Devils dnes nastoupí Cory Schneider
  • Pavel Zacha je stále mimo sestavu, bude to jeho třetí zápas v řadě
  • Sami Vatanen a Stefan Noesen dnes netrénovali a do zápasu nezasáhnou
  • Brett Seney dnes nenastoupí, nahradí jej Kurtis Gabriel

Predpokladané zostavy:

Zostava Devils: Schneider (Kinkaid); Greene, Severson, Müller, Gryba, Butcher, Lovejoy – Johansson, Hischier, Bratt – Wood, Zajac, Palmieri – Agostino, Coleman, Anderson – Gabriel, Rooney, Stafford

Zostava Senators: Nilsson (Gustavsson); Chabot, Demelo, Lajoie, Ceci, Harpur, Jaroš – Dzingel, Duchene, Ryan – Tkachuk, White, Stone – Smith, Pageau, Pääjärvi – Boedker, Tierney, Balcers

TIPOVAČKA 61

Devils : Panthers

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith se připravuje na novou sezonu ve společnosti Brendana Gallaghera

Ty Smith, sedmnáctá volba draftu 2018 a nejlepší obránce WHL sezóny 2018/2019, se připravuje na Ďábelský kemp v Montrealu ve společnosti Brendana Gallaghera. Není to ale poprvé, kdy se tito hokejisté setkávají na ledě. Smith strávil poslední dvě léta ve společnosti tohoto kanadského útočníka. „Máme stejného agenta, takže tímto způsobem jsem se s ním dostal do kontaktu …