Peklo / Ohlasy / John Hynes: Cory je zpátky

John Hynes: Cory je zpátky

Skvělá práce! Ďáblové v Prudential Center vynulovali Ottawu Senators a připsali si vysoké vítězství 4:0. Svůj první gól v NHL zaznamenal Kurtis Gabriel a Cory Schneider podpořil znovunalezenou formou čistým kontem po třiceti zákrocích.

„Je skvělé vidět, že se Corymu opět daří,” chválil brankáře trenér Devils. „Dnes vychytal nulu. A to i přes to, že jsme poté nehráli úplně dobře. Bylo skvělé sledovat jak se mu daří.”

Do utkání nezasáhlo hned několik hráčů z obou týmů. Na straně Devils to byl Johansson a Lovejoy, u Ottawy Duchene, Stone a Dzingel. Oba celky šetřily své hráče před deadline výměn. To samozřejmě ovlivnilo i výkon obou mužstev.

„Oba týmy byly v podobné situaci,” pověděl k tomu kouč John Hynes. „Vědělo se, že se budou šetřit někteří hráči a s tím i oba týmy do zápasu šly. Možná jsme to v hlavách zvádli o něco lépe a i proto jsme začali velmi dobře.”

Novinářům samozřejmě neunikl gól Gabriela a je tedy logické, že i o něm po zápase byla řeč. Kouč John Hynes byl s jeho výkonem velmi spokojený.

„Opravdu tvrdě pracuje, hraje tvrdě a nebojí se toho,” hodnotil výkony Gabriela kouč. „Není pro něj jednoduché dostat se do šancí, ale bojovností dokazuje, že na to má. Ví, že nic mu nespadne do klína a to se nám na něm líbí. Je opravdu dobrý hráč a věříme, že se bude jen zlepšovat.”

V dalších dnech na nás čeká pravděpodobně pár výměn. Máme se tedy na co těšit. Uvidíme, jak to vše dopadne a s čím budeme moci počítat do další sezóny. Máme se na co těšit.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …