Peklo / Ohlasy / Cory Schneider: Bylo neakceptovatelné!

Cory Schneider: Bylo neakceptovatelné!

Včerejší zápas v Madison Square Garden nepřinesl to, co od New Jersey všichni očekávali. Devils se celý zápas trápili a nakonec utrpěli porážku 2:5. Byla to již 30 prohra Ďáblů v základní hrací době v této sezóně.

Ještě před zápasem bylo kolem Ďábelské kabiny velmi rušno. Jak jistě víte, tak Marcus Johansson a Ben Lovejoy nezasáhli do zápasu s Ottawou a spekulovalo se o trejdu. Ten přišel až 3 hodiny před utkání na Manhattanu a dotkl se obránce Bena Lovejoye, který byl za obránce Connora Carricka a volbu v třetím kole draftu 2019 vyměněn do Dallasu.

Ale zpět k zápasu. V první třetině Rangers přestříleli Devils 12-4 a vypadalo to na exhibici domácího celku. Nikdo nepočítal s tím, že po první části bude tak jednoznačné skóre. Jak podotkl v pozápasových rozhovorech Cory Schneider: Bylo neakceptovatelné!“

Ve druhé části nepadla žádná branka a před Devils bylo už jen 20 minut, ve kterých mohli předvést obrat, stejně jako v zápase s Minnesotou Wild, kdy obrátili nepříznívý stav 1:4 na konečných 5:4 v nastaveném čase. Tehdy rozhodoval Nico Hischier.

„Připadalo mi to trochu jako zlý sen. Během první třetiny jsme nehráli to, co jsme hráli s Ottawou,“ řekl brankář Cory Schneider. „Na to není žádná výmluva. Prostě jsme to podcenilli. Je jedno, zda hrajete doma nebo venku, vždy musíte hrát naplno. Dnes jsme to nedali.“

První dva góly do sítě Ďáblů padly s podobných situací. Skrumáž před brankou a důraz soupeře v brankovišti. Vždy tam chyběl někdo, kdo by puk dostal do bezpečné vzdálenosti od branky.

„Máme v týmu hráče, kteří hrají na postech, na kterých nejsou zvyklí hrát. Pokud se ptáte na Erica Grybu, tak ten je jedním z nich,“ vysvětloval trenér John Hynes. „Obránci jako Ben Lovejoy umí hrát na více postech. Musíme s hráči na tomto nadále zapracovat. Dnes to nevyšlo podle našich představ.“

Sobotní zápas byl poslední před pondělní uzávěrkou přestupů. Tým tak může mí t jasnou představu o tom, jakbude vypadat sestava v utkání proti Montrealu. Nikdo z hráčů netuší, jak s nimi vedení klubu naloží a tak musí být stále připraveni hrát.

„Nemyslím si, že je to pro nás rozptýlení. Kluci v sestavě musí být připraveni hrát za kažkou cenu a to že se blíží termín uzáverky trejdů nikdo z nás neřeší,“ řekl Kyle Palmieri. „Nic to ale nemení na tom, že jsme v první třetině pravděodobně nebyli úplně připraveni.“

Nově příchozí do týmu, útočník Kenny Agostino, zaznamenal první gól v dresu Ďáblů. Byl to jeho třetí bod v sedmi zápasech za New Jersey

Cítil jsem jsem dobře. První gól za New Jersey je pěkný, navíc v budově, kde je NHL tradicí. Trochu zvláštní pocit, ale dobrý,“ řekl Agostino. „Bylo by samozřejmě hezčí, kdyby můj gól pomohl týmu k vítězství, ale i tak jsem si to užíval.“

Ďábly čeká další zápas na domácím ledě, v noci na úterý přivítají Montreal Canadiens. Zápas začíná tradičně v 1:00 SEČ.