Peklo / TOP / Nathan Bastian: Jsem rád, že to bylo zrovna proti Priceovi

Nathan Bastian: Jsem rád, že to bylo zrovna proti Priceovi

Ve svém druhém zápase v NHL se mladý prospekt Nathan Bastian mohl radovat z velmi cenné trofeje, z 1. gólu v nejvyšší hokejové lize. Pro všechny hráče, kteří okusí brány kanadsko-americké NHL je první gól něco jako svatý grál. „Je to okamžik, který si budete pamatovat celý život,“ radoval se mladý Kanaďan.

Celá situace s prvním vstřelných gólem měla ještě zajímavou dohru. Po zápase byl kabinou Nathan vyhlášen nejužitečnějším hráčem a proto se mu dostalo pocty si nasadit “helmu.” Když byl tázán k rozhovorům, sám se přihlásil o to, zda by mohl dostat nějaké triko s motivem New Jersey Devils, protože nestihl žádné vyfasovat před zápasem. Vedle sedící Drew Stafford prohlásil: Teď už jsi v týmu kámo, triko nepotřebuješ!“

Další šok přišel, když se v kabině objevil generální manažer Ray Shero a osobně přišel mladíkovi pogratulovat. „Je to fantastické,“ uvedl. „Během 24 hodin se stanete z fanouška hráčem NHL.

Zápas skončil výhrou domácích Devils 2:1, když se o druhý gól v zápase i v kariéře postaral rebel Kurtis Gabriel. Dalším skvělým výkonem se blýskl nové příchozí do týmu, obránce Connor Carrick. Ten byl u obou gólů Devils a připsal si dva body za asistence.

Celkově byl zápas z pohledu statistik v režii hostujících Canadiens, Ďáblové vystřelili pouze v 22 případech a velkým dílem k výhře byl výkon domácího gólmana Coryho Schneidera. Ten čelil celkem 35 střelám a pouze jedna jediná skončila za jeho zády.

Devils čekají ještě dva domácí zápasy. V noci na čtvrtek hostí Calgary Flames a v noci na sobotu to bude rival ze skupiny Philadelphia Flyers. Obě utkání začínají od 1:00 SEČ.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …