Peklo / Ohlasy / Mackenzie Blackwood: To co se stalo zůstane v Calgary
Calgary Flames' Sean Monahan, left, celebrates his goal with teammate Johnny Gaudreau during third period NHL hockey action against the Carolina Hurricanes in Calgary, Wednesday, Feb. 3, 2016.THE CANADIAN PRESS/Jeff McIntosh

Mackenzie Blackwood: To co se stalo zůstane v Calgary

Tak to se hrubě nepovedlo. Devils nezvládli třetí třetinu proti Calgary Flames a do té doby skvěle rozehraný zápas doslova zahodili. Co naplat, že si hráči byli vědomi toho, že se to nemůže stávat.

„Pro všechny v šatně to byl neakceptovatelný zkrat,” bilancoval po zápase kapitán Andy Greene. „Tohle se nesmí stávat. Nezáleží na tom, koho máme v sestavě nebo nemáme. Musíme hrát pořád naplno a bojovat do závěrečného hvizdu.”

Těžko říct co se změnilo. Po dvě třetiny byli Devils Flames více než důstojným soupeřem. Ďáblové šli navíc do poslední periody s náskokem, ale o ten záhy přišli. Rázem se utkání otočilo z výsledku 4:3 pro Devils na 4:9.

„Nezáleží na tom, jestli jste v boji o play-off nebo ne,” pokračoval Andy Greene. „Level hry se zvyšuje a vy jej musíte akceptovat a jít do toho po celou dobu naplno. Všichni hrají tvrdě, nic nevypouští. Byla to pro nás poučná lekce.”

Mimořádně obtížná zápas to byl i pro brankáře Mackenzieho Blackwooda, který si protrpěl všech devět branek. Pro mladíka to tak byla velmi obtížná noc, zdá se ovšem, že se s tím dokázal vypořádat.

„Takové dny bývají. Jednou jste nahoře, jednou dole. Dnes to byla bohužel ta horší varianta,” popisoval brankář Devils. „Měl jsem dobré i zlé dny, ale zítra je nový den. Dnešek si do dalších zápasů neponesu, to co se stalo, zůstane v Calgary. Jedeme dál.”

Čtěte také

Tučnáci dorazí do Newarku, dokáží Devils zvítězit?

Před sobotním zápasem v Montrealu, který ukončuje zápasy tento týden, odehrají Devils ještě jeden zápas na domácí půdě. Do Newarku dorazí Tučňáci z Pittsburghu. Utkání začíná v noci na sobotu od 1:00 SEČ. Penguins jsou bez svého kapitána, Sidney Crosby je na listině zraněných hráčů. Tučňáci od zranění svého nejproduktivnějšího hráče (17 bodů) minulou sobotu …