Peklo / Preview / Kanadský trip pokračuje, Devils se představí ve Vancouveru

Kanadský trip pokračuje, Devils se představí ve Vancouveru

Výlet po týmech Kanady zatím v poměru 1:1, po prohře v Calgary a vítězství na ledě Edmontonu, se Ďáblové přesunuli více na západ až do Vancouveru, kde je na svém ledě přivítají Canucks. Zápas začína ve 3:00 SEČ.

Jen šest bodů rozdíl je mezi tými Vancouveru a New Jersey. Canucks okupují šesté místo v Pacifické divizi a jejich šance útoku na pozice umožnující boje v play off jsou stejné jako u Ďáblů a tedy nulové. Sesbíraných 67 bodů v tabulce zřejmě nebylo to, co by sei trenéři a hráči před sezónou přáli, ale situace v týmu v průběhu sezóny byl jistě zajímavá. Podívejte se například na situaci u Devils :-)

Jak jistě sami dobře víte, tým New Jersey Devils se potýká s neuvěřitelně velkou marodkou. V základní sestavě jsou místa nahrazována tedy hráči z farmy, týmu Bingahmton Devils. Nedá se říci, že by se jim nedařilo, ale plnohodnotná náhrada to určitě není.

Oba týmy se v minulosti potkali celkem v 113 případech a vícekrát se radovali Canucks, bilance vzájemných zápasů se zastavila na 39-53-17-4. Poseldní střtnutí obiou celků dopadlo skvěle pro Ďábly, na domácí půdě nedovolili Kosatkám žádnou větší šanci a zápas dotáhli do vítězného konce 4:0.

Soupiska Canucks

Brankáři: Thatcher Demko, Jacob Markstrom, Marek Mazanec 

Obránci: Alex Biega, Alexander Edler, Quinn Hughes, Ben Hutton, Derrick Pouliot, Ashton Sautner, Luke Schenn, Troy Stecher, Christopher Tanev, Josh Teves 

Útočníci: Sven Baertschi, Jay Beagle, Brock Boeser, Loui Eriksson, Adam Gaudette, Nikolay Goldobin, Markus Granlund, Bo Horvat, Josh Leivo, Zack MacEwen, Tyler Motte, Tanner Pearson, Elias Pettersson, Antoine Roussel, Tim Schaller, Ryan Spooner, Brandon Sutter, Jake Virtanen 

Útok Canucks je po odchodu bratří Sedinových mladíkem Eliasem Peterssonem. Jeho výkony jsou fanatastické a to ukazují i jeho statistiky. V odehraných 59 zápasech sesbíral 58 bodů (26+32). Na záda mu dýchají Bo Horvat (24+26) a Brock Boeser (23+25). Celkově je útok z pohledu přesilových her na 28. místě s úšpěšnotí 14,9% (Devils – 18%). Canucks vstřelili 188 branek a to je řadí na chvost tabulky v této statistice.

Obráncům vévodjí Alexander Edler (7+16) a Ben Hutton (5+15), ovšem celkový dojem z obranné hry nepůsobí příliš dobře. Tým inkasoval 214 branek a ubránil 4 z 5 přesilových her soupeře (80,7%)

Brankoviště patří Jocobovi Markströmovi, který odehrál 53 zápasů. Jeho statistiky se zastavily na hodnotách 25-20-8 s 91,3% úspěsností a průměrně obrdženými 2,75 brankami na zápas.

Aktuality a zajímavosti před zápasem

  • Cory Schneider v posledním zápase pochytal 36 z 39 střel, dnes bude ale chytal Mackenzie Blackwood
  • Devils vyhráli posledních 8 zápasů proti Canucks
  • Andy Greene potřebuje zablokovat ještě 4 střely aby vyrovnal rekord Colina Whitea
  • v posledních dvou zápasech shodně skórovali Kenny Agostino, Damon Severson a Travis Zajac
  • Miles Wood trénoval s týmem, ale hrát nebude
  • John Quenneville nenastoupí, do sestavy se vrací Eric Tangradi

Předpokladané sestavy

Vancouver: Markström (Demko) – Edler, Ch. Tanev, Brisebois, Stecher, Sautner, Biega – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, Horvat, Virtanen – Pearson, Gaudette, Goldobin – M. Granlund, Beagle, Motte. 

New Jersey Devils: Blackwood (Schneider); Greene, Severson, Butcher, Carrick, White, Santini – Coleman, Zajac, Noesen – Agostino, Rooney, Palmieri – Stafford, Pietila, Anderson – Tangradi, McLeod, Gabriel

Tipovačka 72

Devils : Panthers

zdroj obrázkov: NHL.com, Getty Images, Micah Blake McCurdy (hockeyviz)

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith se připravuje na novou sezonu ve společnosti Brendana Gallaghera

Ty Smith, sedmnáctá volba draftu 2018 a nejlepší obránce WHL sezóny 2018/2019, se připravuje na Ďábelský kemp v Montrealu ve společnosti Brendana Gallaghera. Není to ale poprvé, kdy se tito hokejisté setkávají na ledě. Smith strávil poslední dvě léta ve společnosti tohoto kanadského útočníka. „Máme stejného agenta, takže tímto způsobem jsem se s ním dostal do kontaktu …