Peklo / Ohlasy / John Hynes: Agostino má na NHL

John Hynes: Agostino má na NHL

New Jersey Devils, kteří již na letošní play off nedosáhnou, mají vynikající šanci vyzkoušet svoje prospekty v hlavním týmu. Díky velké marodce se daří důkladně prověřit jejich schopnosti a vyhodnotit, zda se v budoucnu budou hodit do potřeb organizace.

V posledním zápase, ve kterém podlehli Washingtonu Capitals 1:4, měl jednu z hlavních úloh gólman Mackenzie Blackwood, ale ve druhé třetině třikrát inkasoval a host brali výhru.

Dvaadvacetiletý kanadský brankář předváděl skvělé zákroky, ale na výhru to bohužel nestačilo. Ve vyrovnaném zápase na střely 22-21 byli úspěšnější Capitals a do sítě dostali celkem 4 puky. Alexandr Ovečkin se proti Devils gólově neprosadil a to ani střelecky. Stejná situace již v minulosti nastala a to 18. března 2011. Historie se tedy opakovala po osmi letech témeř na den přesně.

Gól na 4:1, který vstřelil Tom Wilson, přišel ve druhé třetině a Mackenzie Blackwood byl hodně rozpolcený, na něj vzpomínal.

„Viděl jsem tu střelu a snažil se na ni dobře připravit. Pomyslel jsem si, že když se rychle přesunu, tak můžu ten puk chytit,“ řekl Blackwood. „Pak to tam najednou padlo, ale cítil jsem, že ten puk mám. Prostě jsem asi nebyl dostatečně rychlý.“

Jedniným střelcem Devils byl útočník Kenny Agostino. Ten vteřinu před koncem první třetiny vyrovnával na 1:1. Poslední zápas, kdy Ďáblové skórovali v čase 19:59, bylo utkání 20. ledna 2010. Tehdy se do prázdné branky trefil Dean McAmmond.

„Bez ohledu na to, kde je v sestavě, musí existovat určitá identita, se kterou se potřebuje ztotožnit a hrát jí,“ řekl trenér Devils John Hynes. „Ať už se dostane mezi nejlepších šest hráčů v útoku, nebo bude v top-12, je třeba mu určit, jakou úlohu bude v týmu plnit. Aby se stal plnohodnotným hráčem NHL, záleží jen na něm a myslím si, že pro to dělá úplně všechno.“

V zápase byl zraněn Kyle Palmieri, který odehrál jen minutu a 18 vteřin. Odebral se rovnou do kabin, ale dle našich informací b yměl být k dispozici proti Bostonu.

Další zápas hrají Devils opět doma přijedou již zmnovaní Boston Bruins, kteří si v posledním utkání poradili s New York Islanders 5:0. Zápas začíná přesně o půlnoci SEČ v noci na pátek.