Peklo / Ohlasy / Andy Greene: Stále tvrdě bojujeme

Andy Greene: Stále tvrdě bojujeme

New Jersey už vlastně o nic nehraje, z posledních dvanácti zápasů prohrálo devět, ale není to tak, že by zápasy odevzdalo. Spíše naopak. Tým bojuje a kromě prohry v Calgary nikdy úplně nevyhořel.

Jak je to možné? Devils hrají velmi tvrdě, pracují a snaží se držet. Někteří z nich hrají pro čest, někteří pro budoucí možnost si zahrát v NHL. Dohromady ale hrají jako tým.

„Takový jsme tým,” potvrzuje kapitán Andy Greene. „Přesně tak musíme hrát. Držíme se proto, že stále tvrdě bojujeme. Není to kvůli dovednostem, ale díky píle.”

Ďábly trápí četná zranění, i tak se jim ale daří kádr pomalu, ale jistě stabilizovat. Noví hráči nacházejí své role a zápas od zápasu se zlepšují.

„Znak našich hráčů je ten, jak bojují,” přidává kouč John Hynes. „Nešlo to pro nás letos dobře. Je jednoduché kritizovat, ale všichni můžeme říct jediné, odvádíme maximum i navzdory nepřejícímu osudu.”

Devils do poloviny utkání přestříleli Medvědy, i poté se jim dařilo ofenzivně něco vymýšlet, na výhru to však nestačilo. Bruins skvěle brání a to se potvrdilo.

„Musíme se trochu zlepšit v zacházení s pukem,” dodává kapitán Andry Greene. „Když se dostaneme do útoku, musíme si osvojit chování ve třetině. Nesmíme se zbavovat puku, musíme si tvořit tlak.”

Do dalších zápasů se snad začnou vracet i zranění hráči. Jedním je i Pavel Zacha. Ten vynechal již šestnáct zápasů, ale zdá se, že se vrátil fit. V utkání zahrál skvěle a dočkal se slov chvály.

„Dobře bruslil a Staffordovi pomohl docílit pěkné branky,” vysekl poklonu kapitán Greene. „Pracoval extrémně tvrdě aby se vrátil a zdá se, že se mu to vyplatilo.”

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …