Peklo / Preview / Ďáblové dnes podruhé poměří síly s Coyotes

Ďáblové dnes podruhé poměří síly s Coyotes

Ďáblové se dnes podruhé a naposled v této sezoně potkají s Arizonou Coyotes v příjemných 19:00. První utkání dopadlo šťastněji pro Devils, když zvítězili na začátku ledna po nájezdech v poměru 3-2. Tehdy se gólem blýskli Nico Hischier a Blake Coleman, v nájezdech pak proměnili své pokusy Kyle Palmieri a Drew Stafford. Pojďme si tento světlý moment zokpakovat!

Kojoti v této sezoně překvapují a stále si drží velmi slibnou šanci na postup do play-off. Od postupé pozice druhé divoké karty je dělí pouze bod, který ztrácí na Minnesotu, mají však zápas k dobru. První divokou kartu drží prozatím Dallas, který má náskok čtyř bodů a je jasné, že boj v posledních 8 zápasech bude velmi tuhý.

Arizona si boj o play-off v posledních utkáních trošku zkomplikovala. První poloviny března byli Kojoti nezastavitelní, když dokázali ze sedmi utkání v pěti zvítězit. Nestačili pouze na Anaheim (1-3) a Chicago (1-7). Druhá polovina března se už však tak nedaří a poslední tři utkání se Yotes zvítězit nepodařilo. Prohráli s Edmontonem (2-3 OT), Tampou (1-4) i Floridou (2-4). Dnes se představí v Prudential Center a zítra pokračují na Long Island.

Níže je graf postupových šancí do play-off. Pro zajímavost, ve chvíli, kdy na tom byli Yotes se šancemi na postup nejhůře na začátku ledna, přišla i porážka od Ďáblů.

Postupové šance Arizony do play-off v průběhu sezony

SOUPISKA COYOTES
Brankáři: Darcy Kuemper, Calvin Pickard, Antti Raanra*

Obránci: Kyle Capobianco, Jakob Chychrun, Kevin Connauton, Jason Demers, Oliver Ekman-Larsson “C”, Alex Goligoski, Niklas Hjalmarsson “A”, Ilya Lyubushkin, Jordan Oesterle

Útočníci: Josh Archibald, Nick Cousins, Lawson Crouse, Christian Fischer, Alex Galchenyuk, Conor Garland, Michael Grabner, Vinnie, Hinostroza, Clayton Keller, Mario Kempe, Richard Pánik, Brad Richardson, Nick Schmaltz, Derek Stepan “A”

Nejproduktivnějším hráčem Yotes je dvacetileté překvapení Clayton Keller. Ten je ve své třetí sezoně v NHL se 14 brankami, 32 asistencemi a 46 body celkově lídrem Kojotů. Na druhou stranu, už v loňské sezoně nastřádal 65 bodů (23+42). Na to, že to pro něj byla první kompletní sezona v hlavním týmu, je to velmi slušný výkon. V úplně první sezoně 16/17 odehrál pouze 3 zápasy. V závěsu mu pak už je standardně Ekman-Larsson (39 bodů, 11+28) a Alex Galchenyuk (38 bodů, 17+21). Galchenyuk a Richardson jsou se 17 brankami nejlepšími střelci týmu.

AKTUALITY A ZAJÍMAVOSTI Z KABIN

PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY
Devils: Blackwood (Schneider) – Greene, Severson, Carrick, Santini, Yakovlev, Jacobs – Coleman, Zajac, Noesen – Agostino, Rooney, Anderson – Pietila, Zacha, Stafford – Tangradi, McLeod, Gabriel

Coyotes: Kuemper (Pickard) – Ekman-Larsson, Hjalmarsson, Goligoski, Demers, Chychrun, Oesterle – Grabner, Richardson, Hinostroza – Pánik, Dvorak, Keller – Crouse, Kempe, Archibald – Galchenyuk, Cousins, Garland

TIPOVAČKA 76

Devils : Panthers

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …