Peklo / Ohlasy / Cory Schneider vychytal Buffalo 45 zákroky! Cítil jsem se dobře, říká

Cory Schneider vychytal Buffalo 45 zákroky! Cítil jsem se dobře, říká

Výborný výkon brankáře Coryho Schneidera dovedl New Jersey k výhře 3:1 nad Buffalem Sabres. Americký gólman si připsal výtečných 45 zásahů. Góly se o vítězství postarali Pavel Zacha, Blake Coleman a Miles Wood.

„Kluci přede mnou odvedli dobrou práci, díky nim jsem na puk viděl,“ děkoval spoluhráčům Schneider. „Čím víc se zápas blížil ke konci, tím více se Buffalo snažilo střílet, víceméně pálili ze všech úhlů. Podařilo se mi zabraňovat jim v dorážkám, navíc to nebyly pokaždé nějaké velké šance či přečíslení. Cítil jsem se dobře a měl jsem hodně energie,“ dodal.

Vítězný gól vstřelil v přesilové hře český útočník Pavel Zacha. Byla to opravdu pěkná střela! „Pokaždé je dobrý pocit se prosadit. Na začátku sezony se mi to moc nedařilo, takže jsem za to rád a především dnes, kdy jsme byli přestříleni, to pro nás bylo velké týmové vítězství,“ pochválil své spoluhráče za výhře při poměru střel 21:46.

Buffalu se podařilo přidat druhý gól, ale trenér John Hynes si vzal coach challenge a gól byl pro nedovolené bránění Evana Rodriguese odvolán. „To pro nás bylo strašně důležité. Samozřejmě jsem cítil, že jsem byl bráněný, ale v první moment si neuvědomíte, že ten gól ještě může být zrušen,“ popsal Cory Schneider své pocity z daného momentu.

Výkon brankáře Schneidera pochválil také útočník Sabres Sam Reinhart. „Odchytal opravdu skvělý zápas. Předvedl několik slušných zákroků,“ řekl uznale.

Cory se od vychytání prvního vítězství po více než roce jednoznačně zlepšil a opět se vrací do formy. Všiml si toho i kapitán Andy Greene. „Věří si, ví, co dělá, to je moc důležité. Odchytal opravdu výborný zápas, nebýt jeho a našich speciálních týmů (přesilovky 2/3, oslabení 3/3), mluvili bychom tu po zápase asi jinak,“ řekl.

„Kluci prostě skvěle blokovali střely, což je také náročná věc. Není to jen o tom stát a nechat se trefovat, musíte číst hru, umět to,“ ví Schneider. „Greene to umí lépe než kdokoliv jiný. Umí hru vnímat jako brankář, soustředí se na to, co může přijít. Celou sezonu je v tomhle úžasný, vrhá se do toho po hlavě a je pro nás v oslabení něco jako Alex Ovečkin pro Washington v přesilových hrách,“ vysekl mu poklonu.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …