Peklo / Ohlasy / Pavel Zacha: Je to o hlavě

Pavel Zacha: Je to o hlavě

Ten, kdo se díval na noční zápas proti St. Louis Blues, rozhodně nelitoval. Zápas nabídl skvělou podívanou i pro nezaujatého hokejového diváka. I když Devils podlehli v prodloužení 2:3, rozhodně se za svůj výkon nemusí stydět.

Devils nevyhráli s Bluesmany od roku 2014 a série pokračuje. Ovšem celý večer by se dal postavit na několika hráčích, tedy přesněji řečeno na jejich výkonech. Začněme hned ze zadních řad.

Cory Schneider sice inkasoval 3 branky, dle názoru redakce dvě nebyly v možnostech amerického gólmana jim zabránit. Pokud jste viděli celý zápas nebo alespoň jeho sestřih, tak uznáte, že první gól a gól v prodloužení byly přinejmenším inkasovány z ne příliš dobré práce obrany. Schneider měl zakrytý výhled a obránci plně nepokryli hostující útočníky. U prvního gólu, který vstřelil Thomas, jej bránil Connor Carrick, ale i přes veškerou snahu, v posledním momentu puk proklouzl mezi betony. Cory pochytal celkem 24 střel soupeře, ale některé zákroky opravdu stály za to. Je vidět, že se domácí jednička vrací zpět do formy.

Pavel Zacha byl celý večer vidět hodně. Odehrál něco málo přes 18 minut, z toho skoro 3 minuty v přesilovkách. V jedné z nich se díky jeho nahrávce trefil popáté v sezoně Drew Stafford.

„Je to hodně o hlavě, zda jste psychicky připraveni hrát,“ řekl Zacha. „Na trénincích musíte tvrdě trénovat. Nemáme tolik tréninků jako v juniorech, takže když se necítíte dobře, můžete se k tomu vrátit až za pár dní. Takže si myslím, že nejtěžší věcí je soustředit se na každou hru zvlášť.“

Joey Anderson odehrál sice necelých 15 minut na ledě, ale stihl 5 střel (nejvíce z týmu) a vstřelil svůj třetí gól v NHL. Fenomenální je jeho radost po vstřeleném gólu, kdy tečoval prudkou střelu od modré čáry obránce Stevena Santiniho.

Trenér John Hynes si hodně pochvaluje i hru Kevina Rooneyho. Ten se sice neprofiluje jako střelec týmu, ale odvádí v zápasech záslužnou práci. Za hlavní tým odehrál již 43 zápasů a nasbíral 9 bodů (6+3).

„Pokud odehraje 12 minut, pokud odehraje 18 minut, pokud odehraje devět minut, stále je to stejný hráč hrající pokaždé stejnou hru ,“ řekl Hynes. „To je to, co potřebujete k úspěchu v dalších sezónách od všech hráčů v naší sestavě.“

Devils čekají už jen tři zápasy do konce letošní sezóny, první z nich a zároveň poslední domácí odehrají Ďáblové doma s New York Rangers v noci na úterý. Zápas začíná v 1:00 SEČ.