Peklo / Hlavní zprávy / Patrik Eliáš se na konec sezony připojí k týmu jako speciální trenér

Patrik Eliáš se na konec sezony připojí k týmu jako speciální trenér

Český útočník, legenda New Jersey Devils, se na poslední tři zápasy připojí k hlavnímu týmu jako speciální trenér. Od hlavního trenéra Johna Hynese se bude učit, jak to chodí v NHL, a sbírat cenné trenérské zkušenosti.

Ve čtvrtek přijel do New Jersey z České republiky a bude plnit stejné povinnosti jako ostatní asistenti. Bude sledovat video, účastnit se všech setkání, hodnotit hráče a bruslit na ledě během tréninku. Během zápasů bude česká legenda sedět v tiskovém boxu spolu s brankářským trenérem Rollie Melansonem.

V jeho mozku je mnoho znalostí a zkušeností společně s hokejovým citem,“ řekl Hynes. „ To je jedna z věcí, kterou vám takovýto hráč může přinést. Podívejte se na hráče jako jsou Ryane Clowe a Mike Grier, ti přinesli týmu tolik věcí. Patty je jedním z nejlepších hráčů, kteří kdy hráli v New Jersey. Jsem velkým věřícím v různé názory a on není zcela závislý na současném stavu týmu. Takže je dobré pro mne získat zpětnou vazbu od člověka, který to vidí zvenku.

John Hynes dále řekl, že Patrik Eliáš dostal otevřenou pozvánku již minulý rok v létě, aby trávil čas s kouči, a ten se rozhodl, že je ideální čas na zkušební jízdu právě teď, zatímco jeho děti dokončují školní rok v České republice.

Nyní to však nebude poprvé, co Patrik fušuje do koučování týmu od odchodu z NHL na konci sezony 2016/17.

Na mistrovství světa juniorů 2019 působil jako asistent trenéra u týmu české dvacítky. Stále se ještě nerozhodl o tom, že by se na plný úvazek rozhodl pro koučování, ale tento týden to bude pro bývalého českého útočníka další zkušenost popřemýšlet o tomto způsobu života.

„Jsem jen na zadním sedadle, jen je tak sleduji,“ řekl Eliáš. „Jestli se na něco zeptají, odpovím. Zatím se jenom učím o těchto věcech, a to je pro mě skvělá příležitost sledovat Johna Hynese a jeho tým. Jsem rád, že mi to organizace dovolila. Zatím o ničem rozhodovat nebudu.“

„Z našeho pohledu je to skvělé. Byl to skvělý hráč, skoro jako trenér, když byl na ledě,“ řekl Hynes. „Takže jen proto, abych získal jeho pohled na věci: systémy, jak děláme věci, nějaká hodnocení hráčů, které máme, co vidí, takže si myslím, že to bude skvělé pro výměnu informací a pro to, aby se dostal na hráčskou vlnu.“

Foto: Zdeněk Gažda, New Jersey Devils

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …