Peklo / Ohlasy / Damon Severson: Musíte se ukázat v tom nejlepším světle

Damon Severson: Musíte se ukázat v tom nejlepším světle

Málokdo si dovede představit sezonu NHL bez tzv. rivalitních zápasů. Mezi ty nejznámější patří již tradičně utkání mezi New Jersey Devils a New York Rangers. Boje o řeku Hudson jsou velmi vyhledávané a napětí během samotných zápasů by se dalo krájet. Jedním takovým zápasem byl ten včerejší, který byl okořeněn tvrdými souboji u mantinelů a několika bitkami. Ďáblové nakonec dokázali vyhrát v poměru 4:2.

Poslední zápasy a hlavně jejich výsledky se pečlivě sledují, protože se blíží i loterie před draftem. Devils mají nyní 33,9% možnost se umístit v TOP 3 a 11,5% získat první volbu. Ale to se bude rozhodovat až na konci sezony.

Vše začalo již v páté minutě, kdy po samostaném úniku technickou střelou otevřel skóre Miles Wood. Ještě v první třetině ho následoval Travis Zajac a za soupeře Howden.

„Musíte se ukázat v tom nejlepším světle, když hrajete poslední domácí zápas,“ řekl Damon Severson. „A ještě když hrajete derby s Rangers. Fanoušci jsou lační po gólech, bitkách, soubojích. To je derby!“

Druhá třetina byla plná strkanic a skrumáží před brankami, vše vyústilo ve tři bitky, kterých se zúčastnili Nathan Bastian, Blake Coleman a Miles Wood. Rangers dokázali zásluhou českého útočníka Filipa Chytila vyrovnat a zápas tak zdramatizovat.

Blake Coleman (vlevo) a Lias Andersson

Zásadní zlom přišel až v 55. minutě, kdy vítězným gólem rozhodl zápas obránce Connor Carrick, který přišel v zimním období z Dallasu výměnou za Bena Lovejoye a volbu v letošním draftu. Na konečných 4:2 upravoval do prázdné branky Joey Anderson. Musíme uznat, že jeho radost z každého gólu je naprosto jedinečná :-)

„Ani nevím, proč jsem do té bitky šel,“ uvedl jednadvacetiletý Nathan Bastian. „Nějak se to tam postrkovalo, tak jsem šel spoluhráčům pomoci. Je to velká zkušenost, po souboji jsme se na sebe s DeAngelem usmáli a šli si odsedět trest. To všechno patří k derby.“

V brance se neuveřitelný způsobem předvedl Mackenzie Blackwood, který již na plní roli dvojky na plný úvazek. Pravidelně se střídá s Cory Schneiderem a není pochyb, že zůstane v organizaci i nadále. Hráčům Rangers povolil jen dvě střely, které prošly za jeho záda a s 30 zákroky si připsal deváté vítězství v sezoně.

Devils čekají už jen dva poslední zápasy letošního ročníku. V noci na pátek se představí na ledě Caroliny a sezonu ukončí na ledě Floridy v noci na neděli 7. 4. 2019. Obě utkání začínají shodně v 1:00 SEČ.