Peklo / Preview / Dnes sa pre Diablov končí sezóna, svoj posledný zápas odohrajú proti Floride

Dnes sa pre Diablov končí sezóna, svoj posledný zápas odohrajú proti Floride

Diabli v poslednom zápase na ľade Carolini Hurricanes prehrali 1:3 a dnes sa pokúsia v poslednom zápase sezóny vyhrať na Floride proti miestnym Panterom. Zápas začína o 1:00 hod SEČ. 

Florida tak ako aj Devils sa v tejto sezóne nepredstavia v play off. Panteri majú po odohraných 81 zápasoch na svojom konte 85 bodov (36-32-13). V celkovom poradí všetkých tímov sa nachádzajú na 19. mieste. Florida z posledných piatich stretnutí 4-krát bodovala. Na svoje konto si pripísali sedem bodov za tri výhry, jednu prehru po nájazdoch a jednu prehru. 

Možné umiestnenie Devils po základnej časti:

  • LA si pripíše výhru a Devils ostanú dnes bez bodu- Devils 30. miesto 
  • LA vyhrá v základnej hracej dobe alebo predĺžení a Devils získajú bod- Devils budu na 30. mieste na základe ROW (všetky výhry okrem výhier dosiahnutých po nájazdoch)
  • LA vyhrá na nájazdy a Devils získa bod- Devils 29.miesto 
  • Ak Devils dnes vyhrajú sú automaticky na 29. mieste

Súpiska Florida Panthers:

Brankári: Roberto Luongo, James Reimer, Sam Montembeault

Jasnou jednotkou v bránke Panterov je Roberto Luongo. V sezóne odchytal 42 zápasov (39-krát ako štartujúci gólman) v ktorých zaznamenal 90% úspešnosť pri 3,10 inkasovaného gólu na zápas. James Reimer odchytal 36 zápasov (29-krát ako štartujúci gólman). Reimer je na tom skoro tak isto ako Luongo. Reimerova úspešnosť zákrokov je zhodná 90% a priemer inkasovaného gólu na zápas je 3,09. Sam Montembeault zaskakoval počas roku pri zraneniach a nastúpil celkovo do 11 zápasov (10-krát ako štartujúci gólman). Samove má úspešnosť zákrokov na čisle 89,4% a priemer inkasovaného gólu na zápas je 3,05.

Roberto Luongo

Obrancovia: Josh Brown, Aaron Ekblad, Brady Keeper, Mike Matheson, Ian McCoshen, Mark Pysyk,MacKenzie Weegar, Keith Yandle

Keith Yandle je najproduktívnejším bekom svojho mužstva. Odohral všetkých 81 zápasov v ktorých si na svoje konto pripísal 61 bodov( 9+52). Tento produktívny zadák si pripísal až 39 bodov v presilových hrách, čo je najviac z celého mužstva. Tak ako Yandle aj Aaron Ekblad odohral všetkých 81 zápasov. Ekblad si pripísal na svoje konto 37 bodov (13+24). 

Keith Yandle

Útočníci: Aleksander Barkov, Henrik Borgström, Troy Brouwer, Yevgeni Dadonov, Mike Hoffman, Jonathan Huberdeau, Derek MacKenzie, Denis Malgin, Jamie McGinn, Colton Sceviour, Riley Sheahan, Vincent Trocheck, Frankt Vatrano

Florida má až dvoch útočníkov ktorý v tejto sezóne pokorili hranicu 90 bodov. Prvým v bodovaní je kapitán mužstva Aleksander Barkov, ktorý v 81 zápasoch zaznamenal 94 bodov (34+60). Jonathan Huberdeau tiež odohral celý ročník a na svojom konte má 90 bodov (29+61). Najnebezpečnejším zakončovateľom spomedzi Panterov v presilových hrách je Mike Hoffman, ktorý v tejto hernej činnosti zaznamenal 17 presných zásahov.

Aleksander Barkov

Vzájomne zápasy:

Devils a Panthers sa stretli v tejto sezóne 2-krát, keď vždy platilo môj dom môj hrad. Diabli na domácom ľade zvíťazili v pomere 3:2 a následne na Floride prehrali 3:4 po predĺžení.

Diabli a Panteri sa doposiaľ stretli v 97 vzájomných dueloch. 54-krát sa z víťazstva tešili Diabli, 36-krát sa tešili Panteri a v siedmych prípadoch sa zrodila remíza (v dobe keď sa nepredlžovalo). 

Aktuality pred zápasom:

  • K dnešnímu zápasu nenastoupí Kyle Palmieri. Sezonu tak zakončil s bilancí 27+23 v 74 zápasech.
  • Noesen a Mueller pravděpodobně zůstanou na tribuně, místo nich by se měli na poslední zápas dostat do sestavy Yakovlev a Seney.
  • Ke všem 82 zápasům této sezony nastoupili obránci Severson a Greene.

Predpokladané zostavy:

Zostava Panthers: Luongo (Reimer) – Matheson, Ekblad, Yandle, Weegar, Pysyk, Brown – Huberdeau, Barkov, Dadonov – Hoffman, Trocheck, Malgin – Vatrano, Sheahan, Brouwer – McGinn, Borgstrom, Sceviour

Zostava Devils: Blackwood (Schneider) – Greene, Severson, Yakovlev, Carrick, Santini, Butcher – Wood, Zajac, Anderson – Coleman, Hischier, Bastian – Agostino, Zacha, Stafford – Seney, Rooney, McLeod

Tipovačka 82

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …