Peklo / Ohlasy / Andy Greene: Hráli jsme o čest

Andy Greene: Hráli jsme o čest

Poslední zápas sezóny byl opravdu napínavý, Devils sehráli s Panthers skvělý zápas a co víc, na jeho konci se radovali z vítězství v prodloužení.

Ďáblové sice promarnili náskok 3:1, ale Travis Zajac dokonal práci svým gólem v 1. minutě prodloužení.

„Byl to těžký zápas,” hodnotil kapitán Andy Greene. „Nebylo o co hrát, krom jednoho, cti! Všichni jeli naplno a chtěli zakončit rok co možná nejlépe. Bylo důležité jít do mezisezónní přestávky s vítězstvím.”

Mladíček Nathan Bastian si připsal poprvé v NHL dvougólový zápas a ukázal, že do příští sezóny se s ním může počítat. Své statistiky si vylepšil i Pavel Zacha, jenž se dokázal prosadit. Poslední utkání sezóny odchytal Mackenzie Blackwood, jenž si připsal 37 zákroků.

„Měli jsme tam ke konci slabší pasáž,” přiznal kapitán týmu. „Párkrát jsme to nezvládli, ale nakonec jsme se přeci jen semkli a zvládli to. Jsme za to ohromně rádi.”

Devils bez svých nejlepších hráčů museli dohrát konec utkání v provizorním složení a to se také ukázalo jako největší problém. Huberdeau a Hoffman dokázali srovnat pár minut před koncem a vynutit si prodloužení.

V tom se ale Devils prosadili díky přesilové hře. Tedy v disciplíně, která jim po celý rok vůbec nešla.

„Všichni se zapřeli a našli cestu k vítězství,” byl spokojený kouč John Hynes. „O tom jsme se bavili před zápasem. Potřebovali jsme ukázat charakter, který mužstvo má.”

Hrdina zápasu, Nathan Bastian, předvedl skvělý výkon v posledním zápase a byl ústřední postavou týmu z Newarku. Není tedy divu, že byl naprosto spokojený.”

„Bylo to hrozně rychlé,” připustil Nathan Bastian. „U toho druhého gólu jsme měl prostě jen hokejku na ledě a Jakovlev mě skvěle našel, je to především jeho zásluha.”

Devils tedy zakončili sezónu vítězně a nezbývá než věřit, že ta příští bude o něco lepší.