Peklo / Hlavní zprávy / Ray Shero zůstává jako GM! Proč se majitelé tak rozhodli?

Ray Shero zůstává jako GM! Proč se majitelé tak rozhodli?

Úplně na začátek si dovolíme citovat server northjersey.com: „Pokud jste po sezoně, kdy Devils získali 72 bodů očekávali, že se všechno a všichni propustí, chtěli bychom vám připomenout výrok majitelů Harrise a Blitzera – Věřte procesu!“

Právě nastolení dlouhodobého procesu byl jedním z hlavních důvodů, proč přišel manažer Shero, proč přišel trenér Hynes a další kolegové. A slovo dlouhodobé neznamená den, týden, a dokonce ani rok. Potřebuje to delší čas, který pak může přinést stejně dlouhé, či ještě delší úspěchy.

Jedním z šéfů tohoto procesu je pochopitelně generální manažer Ray Shero, s nímž byla včera prodloužena smlouva na několik dalších sezon dopředu. „Samozřejmě, že jsme zklamaní, že jsme byli třetí nejhorší v celé lize. Ale na základě této jedné sezony nebudeme činit zbrklá rozhodnutí,“ vysvětlil majitel Joshua Harris prodloužení smlouvy s Sherem. „Vše děláme krok za krokem a všichni se chceme dostat k jednomu cíli – vybudovat tým, který se bude rvát o Stanley Cup,“ dodal.

V průběhu sezony byla smlouva prodloužena také s trenérem Johnem Hynesem. Organizace se postupnými krůčky posouvá kupředu, a to nejen na ledě, ale i na poli marketingu, sociálních médií, prodeje vstupenek, kampaní, hokejových operací a dalšího. To vše, bez urážky k někomu konkrétnímu, jednoduchý fanoušek zkrátka nevidí.

Když v minulé sezoně postoupilo New Jersey do play off, tři nejčastěji opěvovaná jména byla: Ray Shero, John Hynes a Taylor Hall. Jen posledně jmenovaný už má ze smlouvy pouze rok a pár měsíců, takže v létě začnou jednání o novém kontraktu.

Shero si plánuje sednout na kafe jak se samotným útočníkem, tak i s jeho agentem Darrenem Ferrisem. Hall prozradil, že Sherovi s Hynesem bezmezně věří, nicméně uvědomuje si, že Ďáblům toho ještě chybí zatraceně hodně. Je mu 27 let a pochopitelně by chtěl s týmem zažívat úspěchy. „To je naprosto pochopitelné, mám to stejně. Vážím si toho, že byl ve všem upřímný,“ nevylekalo jeho přání manažera Shera.

Generální manažer týmu z Newarku si dozajista uvědomuje, že v létě bude muset tým posílit. Nejen na draftu, ale i pomocí trejdů a podepisování volných hráčů. Pokud Devils nepropadnou na loterii, mohli by ihned získat jednoho z talentovaného dua Jack Hughes / Kaap Kakko. A to by určitě rychle pomohlo.

„Rád bych měl ve svém týmu oba dva, přidalo by to více talentu, což určitě potřebujeme,“ usmívá se Shero. „Ale i kdybychom draftovali první, druzí, či na jiné pozici, tak je k dispozici velká spousta talentovaných hokejistů,“ dodává manažer.

Shero má k dispozici 10 draftových voleb, na příští rok 8, takže je dost možné, že některé z nich bude trejdovat do jiných týmů. Vše určitě pečlivě zváží.

Již před touto sezonou doufal, že tým posílí více. Jenže na trhu volných hráčů nebylo tolik velkých ryb, velkých trejdů moc k dispozici také nebylo a u spousty hráčů v AHL byl vývoj pomalejší, než se očekával. „Teď v létě chceme do našeho týmu přinést více talentu,“ řekl tajemně. „Máme čas, uvidíme, co se bude dít. Je třeba zlepšit soupisku, musíme si zhodnotit, jak na tom jsou námi draftovaní hráči, jestli je už můžeme vyzkoušet v prvním týmu, jestli si už NHL chtějí zkusit… Čeká nás spoustu diskuzí,“ nastínil náročnou letní práci.

Jedno je jisté – bude opět zajímavé vše sledovat, rozhodně se však nemusíme bát, že by to bylo v nesprávných rukou.

Věřme procesu.

Foto: Danielle Parhizkaran/NorthJersey.com
Inspirace textu: NorthJersey.com

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …