Peklo / Hlavní zprávy / Ray Shero: Máme v kapse ten největší triumf

Ray Shero: Máme v kapse ten největší triumf

Včerejší loterie o pozice na letošním draftu NHL, konaném v kanadském Vancouveru, byla jednou z nejsledovnanějších událostí sezony. Manažeři týmů se dozvěděli, v jakém pořadí budou moci do svých řad „verbovat“ nové talenty z celého světa. Pro New Jersey to byl večer s déjà vu, jelikož Ray Shero dostal díky výhře v této loterii možnost volit jako první ze všech týmů. Stejně tak tomu bylo i před dvěma lety, kdy si z prvního místa zvolil švýcarského útočníka Nica Hischiera.

„Potřebujeme více talentů,“ řekl Shero. „A toto je možnost, jak toho dosáhnout.“

Výhra v loterii znamená pro tým více než jen získání možnosti první volby. Dále je možnost do týmu přivést dobrého mladého hráče, který může růst s organizací. Je to i možnost získat si nové fanoušky. Celkově je to velmi dobrý odrazový můstek pro další ročníky.

Kaapo Kakko

Ray Shero viděl hodně zápasů, kde hrála předpokládaná jednička draftu Jack Hughes a zdá se, že Devils nebudou riskovat. Ale je tu ještě pravý křídelník Kaapo Kakko. Shero jej sice neviděl tolik hrát, ale přislíbil, že to napraví. V každém případě oba dva hráči jsou zárukou slibné budoucnosti sobě i týmu, do kterého budou draftováni.

„Pokud máte volbu číslo jedna, dáváte svým skautům veškerou munici, kterou potřebují. Máte obrovskou moc řídit celý draft a máte v kapse ten největší triumf. Prostě najednou jste na vrcholu. Pokud provedete dobrou volbu, rozhodně se vám to časem vrátí,“ dodal Ray Shero.

Jack Hughes

Ale první volba v prvním kole rozhodně neznamená, že si vyberete toho nejlepšího hráče. Draft má sedm kol. Můžete také skvěle vybrat v šestém i v posledním kole. Už nastaly případy, kdy se v draftu hráč dostal do NHL až v šestém kole a po dvaceti letech se dostal do hokejové síně slávy nejlepší ligy světa jako legenda.

Pokud sledujete vývoj v organizaci Devils poslední roky, tak jistě víte, že cílem bylo kádr omladit a získat více zkušeností, aby byl tým komplexní. Devils mají nyní velkou výhodu, že pokud si vyberou jednoho ze dvou největších talentů v draftu (Hughes a Kakko), tak se potká s dalšími dvěma jedničkami draftu – Nicem Hischierem (2017) a Taylorem Hallem (2010). To by mělo být obrovským pomocníkem pro začlenení do nové struktury a pochopení strategie organizace.

Na to, jak se celá situace vyvine, si budeme muset počkat až po skončení sezony. Draft NHL se koná 21. června 2019 ve Vancouveru.

Foto: New Jersey Devils

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …