Peklo / Hlavní zprávy / Ray Shero: Máme v kapse ten největší triumf

Ray Shero: Máme v kapse ten největší triumf

Včerejší loterie o pozice na letošním draftu NHL, konaném v kanadském Vancouveru, byla jednou z nejsledovnanějších událostí sezony. Manažeři týmů se dozvěděli, v jakém pořadí budou moci do svých řad „verbovat“ nové talenty z celého světa. Pro New Jersey to byl večer s déjà vu, jelikož Ray Shero dostal díky výhře v této loterii možnost volit jako první ze všech týmů. Stejně tak tomu bylo i před dvěma lety, kdy si z prvního místa zvolil švýcarského útočníka Nica Hischiera.

„Potřebujeme více talentů,“ řekl Shero. „A toto je možnost, jak toho dosáhnout.“

Výhra v loterii znamená pro tým více než jen získání možnosti první volby. Dále je možnost do týmu přivést dobrého mladého hráče, který může růst s organizací. Je to i možnost získat si nové fanoušky. Celkově je to velmi dobrý odrazový můstek pro další ročníky.

Kaapo Kakko

Ray Shero viděl hodně zápasů, kde hrála předpokládaná jednička draftu Jack Hughes a zdá se, že Devils nebudou riskovat. Ale je tu ještě pravý křídelník Kaapo Kakko. Shero jej sice neviděl tolik hrát, ale přislíbil, že to napraví. V každém případě oba dva hráči jsou zárukou slibné budoucnosti sobě i týmu, do kterého budou draftováni.

„Pokud máte volbu číslo jedna, dáváte svým skautům veškerou munici, kterou potřebují. Máte obrovskou moc řídit celý draft a máte v kapse ten největší triumf. Prostě najednou jste na vrcholu. Pokud provedete dobrou volbu, rozhodně se vám to časem vrátí,“ dodal Ray Shero.

Jack Hughes

Ale první volba v prvním kole rozhodně neznamená, že si vyberete toho nejlepšího hráče. Draft má sedm kol. Můžete také skvěle vybrat v šestém i v posledním kole. Už nastaly případy, kdy se v draftu hráč dostal do NHL až v šestém kole a po dvaceti letech se dostal do hokejové síně slávy nejlepší ligy světa jako legenda.

Pokud sledujete vývoj v organizaci Devils poslední roky, tak jistě víte, že cílem bylo kádr omladit a získat více zkušeností, aby byl tým komplexní. Devils mají nyní velkou výhodu, že pokud si vyberou jednoho ze dvou největších talentů v draftu (Hughes a Kakko), tak se potká s dalšími dvěma jedničkami draftu – Nicem Hischierem (2017) a Taylorem Hallem (2010). To by mělo být obrovským pomocníkem pro začlenení do nové struktury a pochopení strategie organizace.

Na to, jak se celá situace vyvine, si budeme muset počkat až po skončení sezony. Draft NHL se koná 21. června 2019 ve Vancouveru.

Foto: New Jersey Devils

Komentáře

Čtěte také

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa. Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs …