Peklo / Hlavní zprávy / Hughes alebo Kakko? Vedenie Devils čaká náročné rozhodovanie!

Hughes alebo Kakko? Vedenie Devils čaká náročné rozhodovanie!

Mesiac jún/červen so sebou prinesie tradičný draft mladých nádejných hokejistov, ktorí sa môžu opäť posunúť na ich ceste do najlepšej hokejovej ligy. Tento rok sa spomínajú hlavne dve mená hráčov, ktorí vyčnievajú nad svojimi rovesníkmi – Jack Hughes a Kaapo Kakko.

Tímoví skauti spoločne s vedením Devils to budú mať v nasledujúcich týždňov veľmi ťažké, pretože práve New Jersey si bude vyberať medzi spomínanou dvojicou mladíkov, nakoľko získali možnosť výberu z prvého miesta na blížiacom sa drafte. Generálny manažér Devils Ray Shero mohol mať vo štvrtok večer pocit, že práve vyhral jackpot, s ktorým pravdepodobne veľmi nepočítal. Organizácia totiž vyhrala draftovú lotériu a hlavná cena je už teraz všetkým jasná – príchod Hughesa alebo Kakka do tímu z Newarku! Jednoznačne najlepšia možnosť, ako začať náročnú prestávku pred novou sezónou a ako odštartovať ďalšiu fázu budovania tímu do budúcnosti.

Človek robí a skúša naozaj všetky možnosti s hráčmi, ktorých draftoval, hlavne ak ide o draftovú jednotku,“ povedal GM Shero. „Keď získate jednotku draftu, je to vždy špeciálne.“

Porovnávať týchto dvoch mladíkov s aktívnymi hráčmi v lige je logické, ale ide o naozaj ťažkú úlohu. V zámorí sa o to ale pokúsili, keď z radov hokejových odborníkov prišli hlasy, že napríklad taký Patrick Kane z Chicaga Blackhawks alebo Mitch Marner z Toronta Maple Leafs sú vcelku správnymi typmi hráčov na to, aby sme si vedeli predstaviť, aká hviezda by sa mohla stať z mladého Hughesa. Na druhej strane Kakko by mohol byť podobným hráčom ako jeho fínsky krajan Patrik Laine – s tým rozdielom, že nie je až tak výnimočným strelcom ako Laine a oveľa lepšie sa cíti v roli tvorcu hry.

Priznám sa, že som nemal možnosť vidieť Kakka tak často v akcii ako Hughesa, ale je to rozhodne tak isto špeciálny hráč,“ poznamenal Shero.

Ak sa potvrdia predpoklady a Hughes bude nakoniec zvolený za jednotku tohtoročného draftu, respektíve sa dostane na pódium ako druhý v poradí, stane sa ďalším americkým mladíkom, ktorý to dokázal aj vďaka pomoci a podpore v národnom rozvojovom programe, kde momentálne pôsobí. Hughes je v tomto ročníku najlepším artiklom v predmetnom programe a na drafte by mal stáť na čele početnej skupiny mladých talentov, ktorá je považovaná za najlepšiu skupinu, aká sa kedy predstavila počas jedného obdobia v štáte Michigan.

Na opačnej strane stojí fínsky chlapec Kakko, ktorý strávil sezónu medzi profesionálmi vo fínskej najvyššej hokejovej lige. Nezáleží na tom, kto z nich sa dostane na pódium vo Vancouveri ako prvý, obaja ukázali veľké hokejové zručnosti a prinesú si so sebou do kanadsko-americkej NHL aj množstvo kvalitných skúseností.

Mohli ste to sledovať v rozvojom programe, myslím, že tam majú momentálne ten najlepší tím,“ povedal Shero.

Fínsko má ale taktiež výborný systém. Je to odlišný štýl hokeja, väčšie klzisko, ale Kakko prešiel rovnako špičkovým programom.“

Shero na záver doplnil ešte jednu trefnú myšlienku: „Top hráči chcú hrať spoločne s ďalšími top hráčmi a my už teraz vieme, že do tímu získame ďalšieho vysoko kvalitného hráča.“

Hughes vedel, že Diabli sú jeden z tímov, ktorý má pomerne veľkú šancu na jeho získanie počas júnového draftu. Zámorskí novinári sa ho ešte pred samotnou lotériou spýtali na jeho názory a pocity na tím z Newarku. Čo si teda mladý talent myslí o Diabloch?

Myslím si, že New Jersey je skvelé miesto a určite by bolo naozaj vzrušujúcou lokalitou na hranie hokeja,“ začal mladý Hughes.

Trochu sa poznám s Taylorom Hallom zo spoločného korčuľovania počas letnej prestávky. Po celý čas sa ku mne správal veľmi slušne. Majú veľa talentovaných mladíkov a veľa dobrých hráčov.“

Kouč Devils John Hynes pôsobil šesť rokov (2002-2008) ako hlavný tréner v rozvojovom programe (USNTDP), v ktorom Hughes pôsobí ostatné dva roky. Hughes a Hynes majú okrem rozprávania sa o spoločnej budúcnosti aj ďalšiu tému na konverzáciu pri najbližšom osobnom stretnutí. Hughes okrem iného priznal, že o koučovi toho zatiaľ veľa nevie.

O trénerovi toho neviem príliš veľa. Viem len, že istý čas pôsobil v programe ako tréner. Ale je to skvelé miesto.“


zdroj: NHL.com

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …