Peklo / Hlavní zprávy / Zkušenosti, které získám na MS, mi pomohou i v New Jersey, věří John Hynes

Zkušenosti, které získám na MS, mi pomohou i v New Jersey, věří John Hynes

John Hynes míří na třetí akci se seniorským národním týmem USA. Po mistrovství světa v roce 2016 a Světovém poháru v další sezoně zaujme letos roli asistenta kouče Jeffa Blashilla na šampionátu na Slovensku.

Ačkoliv by pochopitelně vedl raději Ďábly v boji za Stanley Cupem, je ze šance být opět na MS nadšený. „Ta příležitost vyhrát mistrovství světa a odtrénovat několik velkých zápasů je lákavá, hodně mě to baví,“ řekl trenér Hynes.

Z New Jersey odletí 5. května směr Slovensko, kde se letošní šampionát koná. Před rokem získali Američané bronzovou medaili, letos opět budou chtít vybojovat cenný kov. Pod Jeffem Blashillem z Detroitu bude působit společně s Danem Bylsmou (asistent v Detroitu) a Kevinem Reiterem (ředitel hráčského programu v americkém vývojovém týmu).

Pro druhého nejmladšího trenéra v NHL opět půjde o cennou zkušenost. „Kdykoliv máte možnost trénovat svou zemi, znamená to opravdu hodně,“ má jasno. „Je to cenná zkušenost trénovat s trenéry, se kterými se běžně nesetkáváte… S jiným generálním manažerem, s jinými hráči. Určitě to bude skvělé a hodně důležité pro mé zkušenosti,“ tuší.

V roce 2016 působil jako asistent trenéra amerického týmu na Světovém poháru. „Jako asistent pracujete s hráči jinak, než když jste hlavní. I to se mi hodí třeba k tomu, abych pak něco vnímal odlišně a udělal třeba nějaké změny v našem týmu. Věřím tedy, že mé získané zkušenosti v této roli pomůžou i New Jersey,“ doufá.

S reprezentačním hokejem už má bohaté zkušenosti – hlavně z mládeže. V roce 2004 byl hlavním trenérem osmnáctky, která získala stříbrnou medaili, a asistentem u dvacítky, která vyhrála rovnou zlato. Další zlatou přidal v roce 2006 s týmem U18, dva roky nato vybojoval bronz.

„Jako asistent trenéra vidíte věci jinak. Uděláte krok zpět a zaměřujete se na jiné věci více, sledujete při práci jiného hlavního trenéra. Určitě jde o odlišnou, ale zato velmi důležitou zkušenost,“ vysvětluje, že se nebojí pozice asistenta kouče.

Na spolupráci s Blashillem se těší. „Znám ho dobře, jsme přátelé, ale nikdy jsem s ním ještě netrénoval,“ říká Hynes. „Je to vítězný typ trenéra, získal cenné zkušenosti. Vyhrál AHL, vzájemně se respektujeme. Skutečnost, že s ním budu trénovat, je pro mě velkou odpovědností a už se na to těším. Věřím, že si sedneme,“ dodává.

USA odehraje před mistrovstvím ještě přátelský zápas 7. května v německém Manheimu. 10. května se pak Američané utkají s domácím Slovenskem. Hynesymu a dalším Ďáblům budeme držet palce!

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …