Peklo / Hlavní zprávy / Zkušenosti, které získám na MS, mi pomohou i v New Jersey, věří John Hynes

Zkušenosti, které získám na MS, mi pomohou i v New Jersey, věří John Hynes

John Hynes míří na třetí akci se seniorským národním týmem USA. Po mistrovství světa v roce 2016 a Světovém poháru v další sezoně zaujme letos roli asistenta kouče Jeffa Blashilla na šampionátu na Slovensku.

Ačkoliv by pochopitelně vedl raději Ďábly v boji za Stanley Cupem, je ze šance být opět na MS nadšený. „Ta příležitost vyhrát mistrovství světa a odtrénovat několik velkých zápasů je lákavá, hodně mě to baví,“ řekl trenér Hynes.

Z New Jersey odletí 5. května směr Slovensko, kde se letošní šampionát koná. Před rokem získali Američané bronzovou medaili, letos opět budou chtít vybojovat cenný kov. Pod Jeffem Blashillem z Detroitu bude působit společně s Danem Bylsmou (asistent v Detroitu) a Kevinem Reiterem (ředitel hráčského programu v americkém vývojovém týmu).

Pro druhého nejmladšího trenéra v NHL opět půjde o cennou zkušenost. „Kdykoliv máte možnost trénovat svou zemi, znamená to opravdu hodně,“ má jasno. „Je to cenná zkušenost trénovat s trenéry, se kterými se běžně nesetkáváte… S jiným generálním manažerem, s jinými hráči. Určitě to bude skvělé a hodně důležité pro mé zkušenosti,“ tuší.

V roce 2016 působil jako asistent trenéra amerického týmu na Světovém poháru. „Jako asistent pracujete s hráči jinak, než když jste hlavní. I to se mi hodí třeba k tomu, abych pak něco vnímal odlišně a udělal třeba nějaké změny v našem týmu. Věřím tedy, že mé získané zkušenosti v této roli pomůžou i New Jersey,“ doufá.

S reprezentačním hokejem už má bohaté zkušenosti – hlavně z mládeže. V roce 2004 byl hlavním trenérem osmnáctky, která získala stříbrnou medaili, a asistentem u dvacítky, která vyhrála rovnou zlato. Další zlatou přidal v roce 2006 s týmem U18, dva roky nato vybojoval bronz.

„Jako asistent trenéra vidíte věci jinak. Uděláte krok zpět a zaměřujete se na jiné věci více, sledujete při práci jiného hlavního trenéra. Určitě jde o odlišnou, ale zato velmi důležitou zkušenost,“ vysvětluje, že se nebojí pozice asistenta kouče.

Na spolupráci s Blashillem se těší. „Znám ho dobře, jsme přátelé, ale nikdy jsem s ním ještě netrénoval,“ říká Hynes. „Je to vítězný typ trenéra, získal cenné zkušenosti. Vyhrál AHL, vzájemně se respektujeme. Skutečnost, že s ním budu trénovat, je pro mě velkou odpovědností a už se na to těším. Věřím, že si sedneme,“ dodává.

USA odehraje před mistrovstvím ještě přátelský zápas 7. května v německém Manheimu. 10. května se pak Američané utkají s domácím Slovenskem. Hynesymu a dalším Ďáblům budeme držet palce!

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …