Peklo / Hlavní zprávy / Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils.

Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers na pozici konzultanta oddělení hokejových operací.

V Edmontonu působil Dellow dva roky a zažil tři trenéry – Eakinse, Nelsona a MacLellana a dva generální manažery – MacTavishe a Chiarelliho. Když si ho trenér Eakins vyhlédnul, mnoho lidí v Edmontonu tuto volbu odsoudilo, protože Dellow často psal kritické články o Oilers. Tak jako tak, byly často velmi pravdivé a nacházely se v nich cenné údaje, což právě kouč ocenil. „Popsal pravdivě a hlavně bez hranic, jak týmy pracují. Jeho spolupráce s asistentem trenéra Craigem Ramsaym a speciálním trenérem Keithem Actonem ho jen vylepšila, sám navíc našemu týmu moc pomohl,“ řekl Eakins v rozhovoru pro TSN.

V únoru 2017 začal Dellow pracovat opět jako redaktor, tentokráte listu The Athletic, s kterým nyní absolvoval velký rozhovor.

„Studoval jsem právnickou školu, ale ta mě moc nebavila. Začal jsem psát svůj vlastní blog, přemýšlet o hokeji a to vše mě dovedlo k tomu, co dělám nyní,“ vzpomíná Tyler Dellow na své začátky. „Následně získaná práce v Edmontonu mi hodně pomohla. Poznal jsem spoustu lidí s velkými zkušenostmi, naslouchal jsem jim a hodně se od nich naučil,“ dodal.

Ďáblové ho poprvé kontaktovali v říjnu, ovšem ne prostřednictvím svého člena, ale prostřednictvím výkonného viceprezidenta operací v basketbalovém klubu Philadelphia 76ers Alexe Ruckera. „Alexovi totiž nabídli, aby jim pomohl s vybudováním analytického oddělení. A tak mi zavolal, že by se na tom chtěl podílet se mnou, že by si o tom chtěl popovídat. A tak jsme si popovídali tolikrát, až to došlo k nabídce práce,“ těší Dellowa.

Co ho na práci pro Ďábly nejvíce láká? „Čtyři věci,“ říká. „Generální manažer Ray Shero má kolem sebe skvělé lidi, navíc toho má za sebou opravdu hodně. Trenér John Hynes má podle mě zajímavý charakter a těším se i na spolupráci s ním. Třetí věcí je to, jak fungovala analytika u týmu 76ers – skvěle. Láká mě zjistit, jak to můžeme přenést k hokeji. A čtvrtou věcí bylo setkání s majiteli Joshem Harrisem a Davidem Blitzerem. Evidentně o to mají zájem a na spolupráci se těší,“ vysvětlil.

Není to tak dlouho, co psal články na zmíněném blogu pro zhruba 100 čtenářů. A nyní získává další práci v klubu NHL! „Pro každého, kdo pracuje v mém prostředí, je důležité mít pro koho dělat tu práci. A je důležité, aby se ten někdo měnil, aby se to nedělalo pořád pro stejnou skupinku lidí,“ ví Dellow.

A jak by mohlo analytické oddělení pomoci organizaci New Jersey Devils? „Můžeme dodávat data, která pomůžou v řadě rozhodnutí trenérům nebo i Rayovi. Když budeme pracovat jako skupina s více a více daty, tím více jich pak můžeme zpracovat. Budeme využívat informace k tomu, aby trenéři a manažer mohli činit lepší rozhodnutí. Ta práce bude náročná, ale když k tomu budeme mít talentované lidi s dobrou komunikační schopností, tak to zvládneme,“ věří analytik.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …