Peklo / Hlavní zprávy / Connor Carrick chce zůstat v NHL. Povede se mu to u Devils?

Connor Carrick chce zůstat v NHL. Povede se mu to u Devils?

Nový obránce Ďáblů Connor Carrick odehrál za New Jersey několik zápasů a jeho tradicí je vše řešit se svým otcem. Jory Carrick funguje jako takové kouzelné zrcadlo, které mluví pravdu. Pokud Connor odehrál dobré zápasy, starší Carrick mu to oznámí. Pokud ne, ví, že dostane upřímnou a pravdivou odpověď.

„Jsou zápasy, ve kterých možná nejste tak energičtí nebo nejste vidět jako ostatní. Když se dívám zpětně na video ze zápasu, ať už s trenérem nebo mým tátou, tak většinou slyším: “Hele, myslím, že dnes jsi nebyl dostatečně tvrdej”,“ řekl Connor Carrick pro NJ Advance Media. „Snažíte se, abyste dělali co možná nejméně chyb. NHL je o důslednosti. Moje kariéra není v žádném případě jiná.“

Carrick naprosto důvěřuje úsudku svého otce, protože právě on je klíčovým důvodem, proč hraje NHL. Málokdo zná jeho hru lépe než právě Connorův táta.

Při jeho 180 cm a 88 kilech zapadá Carrick do formy modernějších obránců NHL, kde týmy mají tendenci draftovat chytré, rychlé hráče, kteří mohou zavážet puk a připravovat akce. Útočný obránce je nyní základním prvkem každého týmu.

Ještě připomeneme, že obránce Connor Carrick se připojil k Devils těsně před konečným termínem při jarních trejdech letos v únoru výměnou za Bena Lovejoye. Ray Shero tehdy uvedl, že tento typ hráče Devils potřebují. Pro něho samotného je New Jersey již čtvrtou zastávkou v NHL.

„Má při zápasech svou představu o hře , což je něco, o čem si myslíme, že stále potřebujeme v našem týmu více,“ řekl trenér Devils John Hynes. „Přenáší to i na spoluhráče a celkově výborně zapadá do kolektivu. Je to člověk s vysokou postavou, miluje hokej, tvrdě pracuje a skvěle si rozumí se spoluhráči, čímž přináší do kabiny zábavnou energii. Connor je pro nás pozitivní a příjemnou posilou.“

„Vždy chcete více, v pozitivním slova smyslu. Vždycky chcete být větší část svého týmu,“ řekl Carrick. „Byla to pro mne výzva bojovat o svou pozici v týmu a přesvědčit trenéry, že si vybrali správně. Snažím se být tak univerzální, jak jen mohu – ve všech situacích, které podle mého názoru mohou tomuto klubu pomoci.“

Carrick nyní doufá, že jeho 20 zápasů za Ďábly ukázalo vedení dost na to, aby v sezoně 2019/2020 získal v týmu větší roli. Letos v létě bude chráněným volným hráčem, takže tým pravděpodobně udělí obránci kvalifikační nabídku, než ho znovu podepíše. Stane se tak součástí boje dalších obránců v letním tréninkovém kempu.

Trenér John Hynes dal Carrickovi několik příležitostí se předvést, jak by mohl být pro New Jersey důležitý. Nejmenší icetime měl 17:19 v jednom z jeho 20 zápasů, spíše se jeho pobyt na ledě prodlužoval hodně přes hranici 20 minut za zápas.

„Jsem hrdý na své úsilí. To je vše, co jste kdy po sobě chtěli jako hráč. Mít skvělý výkon, sebeúctu a loajalitu vůči hřišti, prostě udržet se v kondici,“ řekl Carrick. „Myslím, že jsem zatím zde odvedl dobrou práci a posledních 20 zápasů sezony mi snad zajistí místo v sestavě. Po trejdu se vám v hlavě vždycky honí hodně myšlenek a spekulací. Mně bylo mi jasné, co chci do nového působiště přinést.“

A co si myslíte o výkonech vy, naši fanoušci? Byl trejd Bena Lovejoye za Connora Carricka dobrým tahem pro tým?

Foto: MSG, Getty Images, NHL.com

Čtěte také

Blue Jackets 5-0 Devils