Peklo / Hlavní zprávy / Velký přehled: Komu končí smlouva?

Velký přehled: Komu končí smlouva?

Ďáblům začíná velmi nabité léto. To začne na konci června, kdy budou volit z prvního místa v draftu, kde navíc mají celkem 10 možností přivést do týmu nové talenty. Na konci letošní sezóny, respektive v letní přestávce, budou také některým hráčům končit jejich kontrakty. Pojdme se společně podívat na to, kdo je chráněný hráč a kdo bude muset počítat s tím, že z organizace odejde.

Cam Johnson, brankář
Johnson odehrál svou první profesionální sezónu poté, co se stal volným hráčem na univerzitě. Jelikož Devils podepsali Gillese Senna a Evana Cormiera uvidíme, jaká bude jeho budoucnost.

Eddie Läck, brankář
Švédský gólman byl podepsán na začátku loňské sezóny jako záloha za Coryho Schneidera, který se léčil po operaci. Sám během sezóny byl operován a jeho návrat do nové sezóny 2019/2020 je nejistý. Devils mají nyní podepsané 4 gólmany a Cory Schneider je již zdravý, předpokládá se tedy, že o Läckovy služby již nebude zájem.

Eddie Läck

Kenny Agostino, útočník
Agostino se k týmu připojil v lednu, když přišel z Montrealu přes waivers. Odehrál celkem 27 zápasů a připsal si 13 bodů. Právě americký útočník je jedním z hráčů, u kterých bude rozhodování velmi těžké. Hráč sám by chtěl v týmu odehrát celou příští sezónu.

Stefan Noesen, útočník
Noesen má smlouvu jen do letošního léta, ale je chráněným hráčem. V loňské sezóně moc zápasu neodehrál kvůli zranění. Jeho hlavní záměr přes léto bude dostat se zpět do 100% formy a být platným hráčem týmu. Uvidíme, jak se vedení rozhodne.

Pavel Zacha, útočník
Český rodák je chráněným hráčem a v týmu si vybudoval velmi silnou pozici zejména v oslabení a v přesilovkách. Od šestky draftu se sice čekalo více útočné hry a gólů, ale vedení moc dobře ví, co v českém hráči má za schovanou výhodu. V posledních devítí zápasech sezony zaznamenal průměrně bod na zápas. Podle všeho se tým a hráč dohodnou na dvou až tří leté smlouvě. V nejhorším případě podepíší na rok a uvidí se, jak se Pavel bude vyvíjet.

Drew Stafford, útočník
Třiatřicetiletý útočník má za sebou již 13 let v NHL, druhý rok v New Jersey. Jeho pozice v týmu je velmi nejistá, vedení pravděpodobně s hráčem další kontrakt nepodepíše. I když Stafford je stále platným hráčem do třetí nebo čtvrté lajny.

Connor Carrick, obránce
Přišel z Dallasu vyměnou za Bena Lovejoye a jeho úkol nebyl vůbec lehký. Ovšem Connor se se svou novou rolí zžil velmi dobře a přinesl do hry Ďáblů určitý nový vítr. Čeká ho arbitráž, ale nebylo by překvapením, kdyby jej Devils podepsali na delší dobu.

Connor Carrick

Will Butcher, obránce
O tomto chráněném hráči není potřeba psál delší rozvahy. Velmi platný hráč, kontrakt rozhodně dostane, bude jen záležet na jeho délce.

Jegor Jakovlev, obránce
Ruský bek byl během sezóny často jen na tribuně a pendloval mezi NHL a AHL. Jelikož mu bylo již 27 let, když podepsal roční smlouvu v New Jersey, bude rozhodně nechráněným hráčem. Co myslíte, dostane Jegor šanci v prvním týmu?

Mirco Müller, obránce
Čtyřiadvacetiletý bek má ještě spoustu času ukázat, co v něm je. Devils mu pravděpodobně dají ještě šanci a podepíší s ním nový kontrakt.

Kurtis Gabriel, útočník
Devils vidí v Kurtisovi více než jen rváče. Jeho pozice v prvním týmu je nejistá, pravděpodobně nový ročník začne v Binghamtonu (AHL).

Kurtis Gabriel a Milan Lucic

John Quenneville, útočník
Příběh kanadského hráče je poněkud nešťastný. Draftován v roce 2014 jako velký talent, ale cestu do NHL si hledá pomalu. Daří se mu více v AHL, kde hraje po většinu sezóny. Devils se určitě nebudou chtít s tímto mladíkem rozloučit a pošlou jej do letního kempu, kde bude o své místo v NHL bojovat.

John Quenneville

Nick Lappin, útočník
Lappin v této sezóně v NHL moc nepředvedl, i když šancí kvůli četným zranněním bylo monho. Nick je volným hráčem a tak Devils nechají pravděpodobně amerického hráče pro ostatní týmy, kde možná bude mít více prostoru hrát NHL.

Blake Pietila, útočník
Pietila odehrál v Binghamtonu skvělou sezónu, jeho místo je tedy tam. Devils mu smlouvu jistě prodlouží a do NHL se podívá v případě potřeby.

Eric Tangradi, útočník
Tangradi odehrál svůj první zápas v NHL již v sezóně 2015-16, jeho role je v AHL. Po podepsání kontraktu rozhodně zůstane na stejném místě.

Nick Lappin

Brandon Baddock, útočník
Baddock odehrál celou sezonu v AHL a ECHL. Devils jej podepíší a zůstane na soupisce Binghamtonu.

Eric Gryba, obránce
Eric byl podepsán jako nechráněný hráč minulé léto, měl výrazně posílit modrou čáru. Po zraněních a výměnách zůstal v AHL. New Jersey potřebuje posílit obranu, ale Gryba nebude tím pravým hráčem.

Kenny Agostino a Michal Kempný

John Ramage, obránce
Ramage rozhodně není hráč pro NHL. Pokud bude podepsán, jeho místo bude v Binghamtonu.

Ryan Murphy, obránce
Murphy byl do týmu vyměněn za Michaela Kaplu z Minnesoty. V NHL odehrál jeden jediný zápas, ve kterém bodoval, ale zbytek času kariéry tráví v AHL. Na první tým to zatím nevypadá.

Josh Jacobs, obránce
Chráněný hráč, který odehrál svůj debut v NHL na konci svého nováčkovského kontraktu. Pokud bude podepsán, očekává se jeho velký zájem probojovat se do NHL.

Binghamton Devils

Zdroj: nj.com, Foto: GettyImages, NHL.com, Twitter

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …