Peklo / Hlavní zprávy / Diabli, ktorí sa predstavia na MS v Bratislave a Košiciach

Diabli, ktorí sa predstavia na MS v Bratislave a Košiciach

Pre Devils sa tento rok sezóna skončila už po základnej časti, a tak niektorí Diabli cestujú na Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku v Bratislave a Košiciach.

Kanada
MacKenzie Blackwood

Big Mac, ako je prezývaný tento brankár, zažíva sezónu ako z ríše snov. 22-ročný gólman bol pred sezónou až štvorkou mužstva Devils. Avšak sezóna priniesla zranenia a zrazu bol Blackwood v prvom mužstve, kde podával kvalitné výkony, ktoré neušli ani vedeniu kanadskej reprezentácie, a tak tento mladík pocestuje na svoje prvé seniorské MS. Blackwood reprezentoval Kanadu na jedných MS U20, kde nastúpil do troch stretnutí, v ktorých moc dobré štatistiky nemal. V troch zápasoch mal percentuálnu úspešnosť len 85,9% a priemer inkasovaného gólu na zápas mal až 3,95.


Damon Severson

Severson prežil svoju bodovo najlepšiu sezónu od vstupu do NHL. Tento 24-ročný bek odohral v tomto ročníku všetkých 82 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 11 gólov a 28 asistencií. Tak ako aj pre Blackwooda, tak aj pre Seversona pôjde o prvé MS seniorov. Severson doposiaľ reprezentoval Kanadu na MS U18, kde si v siedmich zápasoch na svoje konto pripísal dva body za asistencie a z turnaja odišiel s bronzovou medailou.

USA
Cory Schneider

Cory po zdravotných problémoch a mizernej forme predsa len našiel svoje stratené ja a od februára/únoru, to bol opäť ten Cory, na ktorého boli všetci zvyknutí. V 17 odchytaných zápasoch mal úspešnosť zákrokov 92,1% a priemer inkasovaného gólu na zápas mal 2,46. Cory reprezentoval USA na MS U18, kde nastúpil do šiestich zápasov a pri priemere 1,71 gólu na zápas a 92,9 % úspešnosti zákrokov priviedol mužstvo USA k strieborným medailám. V ročníku 2004/2005 nastúpil Schneider do jedného zápasu na MS U20, ktorý dopadol katastrofálne. V tomto zápase si pripísal len 62,5 % úspešnosť zákrokov a priemer inkasovaného gólu na zápas bol 7,94. O rok neskôr nastúpil opäť na MS U20, kde nastúpil do šiestich zápasov, v ktorých si udržal priemer inkasovaného gólu na zápas na úrovni 2,67 a mal 91,2 % úspešnosť zákrokov. Cory za seniorskú reprezentáciu USA odchytal zatiaľ len jednu tretinu na Svetovom pohári 2016, keď nastúpil na poslednú tretinu proti reprezentácii Česka. V tejto tretine gól za svoj chrbát nepustil.

V reprezentácii USA má svoje miesto aj hlavný tréner Devils John Hynes, ktorý robí asistenta Jeffovi Blashillovi.

A Diablov v reprezentácii USA doplnil aj kustód Chris Scoppetto prezývaný Frosty. 

Švajčiarsko
Nico Hischier

Nico v tejto sezóne za Devils aj vinou zranení nastúpil do 69 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 47 bodov za 17 gólov a 30 asistencií. Nico reprezentoval Švajčiarsko na troch MS U18, kde nastúpil do 15 zápasov. Na svoje konto si na týchto turnajoch pripísal celkovo 11 bodov za 3 góly a 11 asistencií. Hischier bol aj súčasťou dvoch MS U20, kde odohral 11 zápasov, v ktorých si pripísal 9 bodov (4+5). 20-ročný talent švajčiarskeho hokeja stihol nastúpiť aj do štyroch prípravných zápasov pred MS, v ktorých si pripísal šesť bodov za štyri presné zásahy a dve asistencie. Pre Hischiera to boli prvé reprezentačné zápasy v seniorskej reprezentácii.

Slovensko
Marián Studenič

Marián absolvoval svoju prvú sezónu v profesionálnom hokeji, keď počas tohto ročníka pôsobil v Binghamtone Devils. Síce sa do prvého mužstva v tejto sezóne nepozrel, no aj tak môže sezónu hodnotiť pozitívne. V 64 zápasoch si na svoje konto pripísal 28 bodov (13G a 15A). Tieto výkony neunikli ani generálnemu manažérovi Miroslavovi Šatanovi, a tak Marián dostal pozvánku do reprezentácie. Pre Studeniča pôjde o jeho prvé seniorské MS. Marián doposiaľ reprezentoval Slovensko raz na MS U18 a 2-krát na MS U20. V piatich zápasoch na MS U18 si pripísal na svoje konto dva body za dve asistencie. Na MS U20 nastúpil do 10 zápasov, v ktorých nebodoval.

Švédsko
Jesper Bratt

Jesper v tejto sezóne aj vinou zranení odohral 51 stretnutí, v ktorých si na svoje konto pripísal 33 bodov za 8 gólov a 25 asistencií. Po sezóne Jesper dostal pozvánku do reprezentácie, kde si bude chcieť určite vynahradiť túto sezónu. Bratt sa do reprezentácie pozrel aj v mládežníckych kategóriach, keď reprezentoval Švédsko na MS U18. Na týchto MS odohral sedem zápasov a na svoje konto si pripísal štyri body za dva presné zásahy a dve asistencie a pomohol Švédsku k zisku strieborných medailí. Aj u Bratta sa bude jednať o prvé MS u mužov. V príprave nastúpil na päť zápasov, v ktorých strelil jeden gól a na dva prihral.

V širšej nominácii na MS bol aj bek Ruska Jegor Jakovlev, ktorý sa však na šampionáte nepredstaví.

Na MS v Bratislave a Košiciach sa predstaví aj Jack Hughes a Kaapo Kakko, pre ktorých to bude skvelá šanca pred draftom ukázať, čo v nich je a ktorý z nich si zaslúži byť jednotkou draftu.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …