Peklo / Hlavní zprávy / Jak se dařilo Ďáblům na MS

Jak se dařilo Ďáblům na MS

Mistrovství světa v ledním hokeji konaném na Slovensku již odzvonilo, medaile a ocenění byla rozdána a nezbývá než se poohlédnou za tím, jak se hráčům z organizace Devils na šampionátu dařilo.

Hráči, kteří reprezentují klub New Jersey Devils, jeho podtýmy anebo se předpokládá jejich zapojení, se v Bratislavě a v Košicích předvedli v dobrém světle. Ale pojdmě pěkně popořadě.

Brankáři: Cory Schneider, Mackenzie Blackwood

Kompletní brankářské duo zasáhlo do bojů svých týmů. Zatímco Blackwood odchytal jako trojka jen část jednoho utkání, Cory Schneider byl více vytěžován a nastoupil do osmi zápasů. Šlo na něj celkem 188 střel, pustil 15 gólů a udržel si 92,02% úspěšnosti s 2,49 obdrženými brankami na zápas.

Hráči: Damon Severson (Kanada), Jesper Bratt (Švédsko), Nico Hischier (Švýcarsko), Marián Studenič (Slovensko).

Nejúspěšnějším hráčem Devils na letošním šampionátu byl švýcar Nico Hishier. Ten odehrál 8 zápasů a připsal si 9 bodů (4+5). Se šesti body (1+5) jej atakuje obránce Damon Severson, který si zahrál i zápas o zlatou medaili, kterou nakonec vyhráli hokejisté Finska. Ve dobrém světle se ukázal i hráč Binghamtonu Devils (AHL) Marián Studenič, který jednou skóroval a čtyřikrát asistoval. O jeho působení na MS jsme psali na našem webu. A dva body za asistenci také byly připsány utočníkovi Jesperovi Brattovi, který odehrál ale jen 6 utkání.

Potenciální prospekti: Jack Hughes (USA), Kappo Kakko (Finsko)

Jelikož se blíží nejdůležitější mimo sezónní aktivita NHL, bylo na šampionátu v hledáčku i několik potenciálních hráčů, kteří v nadcházejícím draftu mohou být novými tvářemi nejvyšší zámořské ligy. Dle oficiálního žebříčku nováčků je na prvním místě Jack Hughes, který reprezentoval Spojené státy. Odehrál sedm utkání a v nich si připsal 3 asistence. Na ledě byl hodně vidět a nepochybuje se o jeho prvenství v dratfu. Dvojkou se dle odborníků zdá být finský mladík Kappo Kakko, jehož velmi šikovné ruce a rychlost byly na mistrovství častými probíranými tématy. Kakko odehrál 10 zápasů, zaznamenal 7 bodů (6+1) a výrazně tak pomohl svému týmu k zisku zlatých medailí.

Foto: Alena Zapletalová, iihf.com, NHL.com

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith se připravuje na novou sezonu ve společnosti Brendana Gallaghera

Ty Smith, sedmnáctá volba draftu 2018 a nejlepší obránce WHL sezóny 2018/2019, se připravuje na Ďábelský kemp v Montrealu ve společnosti Brendana Gallaghera. Není to ale poprvé, kdy se tito hokejisté setkávají na ledě. Smith strávil poslední dvě léta ve společnosti tohoto kanadského útočníka. „Máme stejného agenta, takže tímto způsobem jsem se s ním dostal do kontaktu …