Peklo / Hlavní zprávy / Jak se dařilo Ďáblům na MS

Jak se dařilo Ďáblům na MS

Mistrovství světa v ledním hokeji konaném na Slovensku již odzvonilo, medaile a ocenění byla rozdána a nezbývá než se poohlédnou za tím, jak se hráčům z organizace Devils na šampionátu dařilo.

Hráči, kteří reprezentují klub New Jersey Devils, jeho podtýmy anebo se předpokládá jejich zapojení, se v Bratislavě a v Košicích předvedli v dobrém světle. Ale pojdmě pěkně popořadě.

Brankáři: Cory Schneider, Mackenzie Blackwood

Kompletní brankářské duo zasáhlo do bojů svých týmů. Zatímco Blackwood odchytal jako trojka jen část jednoho utkání, Cory Schneider byl více vytěžován a nastoupil do osmi zápasů. Šlo na něj celkem 188 střel, pustil 15 gólů a udržel si 92,02% úspěšnosti s 2,49 obdrženými brankami na zápas.

Hráči: Damon Severson (Kanada), Jesper Bratt (Švédsko), Nico Hischier (Švýcarsko), Marián Studenič (Slovensko).

Nejúspěšnějším hráčem Devils na letošním šampionátu byl švýcar Nico Hishier. Ten odehrál 8 zápasů a připsal si 9 bodů (4+5). Se šesti body (1+5) jej atakuje obránce Damon Severson, který si zahrál i zápas o zlatou medaili, kterou nakonec vyhráli hokejisté Finska. Ve dobrém světle se ukázal i hráč Binghamtonu Devils (AHL) Marián Studenič, který jednou skóroval a čtyřikrát asistoval. O jeho působení na MS jsme psali na našem webu. A dva body za asistenci také byly připsány utočníkovi Jesperovi Brattovi, který odehrál ale jen 6 utkání.

Potenciální prospekti: Jack Hughes (USA), Kappo Kakko (Finsko)

Jelikož se blíží nejdůležitější mimo sezónní aktivita NHL, bylo na šampionátu v hledáčku i několik potenciálních hráčů, kteří v nadcházejícím draftu mohou být novými tvářemi nejvyšší zámořské ligy. Dle oficiálního žebříčku nováčků je na prvním místě Jack Hughes, který reprezentoval Spojené státy. Odehrál sedm utkání a v nich si připsal 3 asistence. Na ledě byl hodně vidět a nepochybuje se o jeho prvenství v dratfu. Dvojkou se dle odborníků zdá být finský mladík Kappo Kakko, jehož velmi šikovné ruce a rychlost byly na mistrovství častými probíranými tématy. Kakko odehrál 10 zápasů, zaznamenal 7 bodů (6+1) a výrazně tak pomohl svému týmu k zisku zlatých medailí.

Foto: Alena Zapletalová, iihf.com, NHL.com

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …