Peklo / Hráči / Ty Smith se stal nejlepším obráncem CHL. Do jaké společnosti se přidal?

Ty Smith se stal nejlepším obráncem CHL. Do jaké společnosti se přidal?

Jedním z nejtalentovanějších a nejsledovanějších prospektů nejen v organizaci New Jersey Devils, ale také celé ligy. Ty Smith patří k velkému příslibu do budoucna. V letošním roce se stal nejlepším obráncem organizace CHL, která zastřešuje tři ligy. Kdo tuto cenu získal před ním?

Kanadský obránce narozen v roce 2000 byl organizací New Jersey vybrán na sedmnáctém místě draftu roku 2018. Před ročníkem 18/19 se Smith ucházel o místo v hlavním týmu Devils, dokonce byl blízko. Nakonec si ale dal ještě jednu sezónu ve WHL a litovat nemůže.

Kapitán Spokane Chiefs odehrál 57 zápasů a nasbíral 69 bodů (7+62). V play-off přidal další devět bodů v patnácti duelech. Společně s Dawsonem Davidsonem nasbíral nejvíce asistencí. Obránce Saskatoonu ale odehrál o jedenáct duelů více!

Po sezóně byl pak Smith zvolen nejlepším obráncem v rámci CHL. Dalo by se tedy říci, že je nejlepším bekem tří lig. CHL totiž zastřešuje QMJHL, WHL a OHL. Jací borci tuto cenu vyhráli před ním?

Chris Pronger
Vytáhlého obránce asi nemusíme tolik představovat. Tvrdý, obrovský a dominantní borec odehrál v NHL téměr 1200 utkání a ve své kariéře vyhrál všechno. Je vítěz Stanley Cupu, Olympiády i mistrovství světa. Je zároveň členem Triple Gold Clubu.

Cenu pro obránce CHL vyhrál v roce 1993, kdy hájil barvy Peterborough Peters v soutěži OHL. Pronger v NHL nasbíral 698 bodů a poslední zápas odehrál v ročníku 2011/12. Kariéru ovšem ukončil až v ročníku 2016/17. Pět sezón byl pod obrovskou smlouvou, ale do zápasu vinou zranění nenaskočil.

Keith Yandle
Dalším hráčem v našem seznamu je dvaatřicetiletý obránce Floridy, který stejnou trofej získal v dresu Moncton Wildcats. V ročníku 2005/06 nasbíral v celkových 87 zápasech překrásných 104 bodů a vstřelil 31 branek.

Draftován byl Phoenixem, kde vydržel necelých devět sezón. V roce 2010 reprezentoval USA na mistrovství světa. V sezóně 2014/15 zase drží rekord v počtu asistencí na obránce (63). V posledních třech sezónách působí na Floridě.

V NHL nevynechal již čtyři sezóny jediné utkání. V NHL již zaznamenal více jak 500 bodů. Mezi americkými obránci se to povedlo jen dvanácti hráčům před ním.

Dan Hamhuis
Rodák z Britské Kolumbie je třetím hráčem žebříčku. Nyní šestatřicetiletý bek získal prestižní ocenění v ročníku 2001/02. Tehdy zaznamenal 65 bodů v 66 duelech, oblékal dres Prince George Cougars ve WHL.

Draftován byl Nashvillem, ale během své kariéry se dostal ještě do Vancouveru a Dallasu. Na poslední sezónu se opět vrátil do Tennessee. Bodově se mu ale již nedaří.

Hamhuis reprezentoval Kanadu na mistrovství světa i Olympiádě. Je olympijským vítězem a dvojnásobným mistrem světa. V NHL odehrál přes tisíc duelů a na svém kontě má 348 kanadských bodů.

Nová krev
V roce 2011 ocenění bral Ryan Ellis, který hrdě reprezentuje tým Nashvillu. V NHL odehrál více jak 500 duelů.

Dougie Hamilton je další hvězdou z výčtu borců. V roce 2011/12 zářil v dresu Niagary IceDogs, kde v sedmdesáti zápasech udělal téměr 100 bodů. V minulé sezóně NHL vstřelil 17 branek (dělené 1. místo mezi beky)

Posledními vítězi jsou například Ivan Provorov a Thomas Chabot. Ti jsou přes svůj mladý věk hvězdy v NHL. Ruskému obránci se v sezóně povedlo taktéž vstřelit 17 branek, Chabot jich letos dal 14 a reprezentoval Kanadu na MS.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …