Peklo / Hlavní zprávy / Rozhovory před draftem hrají svou roli

Rozhovory před draftem hrají svou roli

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vůbec probíhají rozhovory s hráči před draftem? Pojďme se podívat na to, co čeká organizaci Devils a také mladíky z draftu.

Celý týden se budou možné posily z draftu střídat v horké sedačce před představiteli New Jersey Devils. Jejich sezení zabere dvacet minut a možná to také bude jejich nejdůležitějších dvacet minut v životě.

„Snažíme se zjistit jejich osobnost, dozvědět se o nich více informací,” vysvětluje jeden ze skautů Paul Castron. „S některými hlouběji probíráme prodělaná zranění. Reporty se totiž liší a chceme si být jistí. Také tím často poznáme, jaké mají rodinné zámezí.”

Co dalšího tě baví mimo hokej? I takové otázky se mohou objevit, jak potvrzuje generální manažer Ray Shero. Ptáme se na otce a matku, co dělají, jak to u nich funguje. Je to opravdu zajímavý pohovor a hodně pomáhá nahlédnout do hlavy hokejisty. A to i přes to, že jich za týden proběhne něco přes šedesát.

„Zajímáme se o to, co je zajímá, co je motivuje,” říká skaut Dan MacKinnon. „Ptáme se na jejich hodnoty, sny. Je to většinou zábava, kolem není moc špatných kluků. Všichni jsou odhodlaní, nahecování.”

Zároveň ale zástupci vedení zdůrazňují, že tak obrovský vliv tyto rozhovory nemají. Hráč si může na jejich listu polepšit maximálně tak o čtyři až pět míst. O nic dramatické tedy nejde.

Největší rozdíl je prý v celkové odhodlanosti bojovat. Z některých hráčů se dá odhadnout, že jsou pro věc daleko více zapálení než ostatní. A to se skautům samozřejmě líbí.

Devils mají letos deset voleb. A i rozhovory by mohly sehrát svou roli. Tak uvidíme, jak to vše dopadne.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …