Peklo / Hlavní zprávy / Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa.

Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs IF hrající ve Švédské hokejové lize ve městě Gävle.

Dvacetiletý útočník zaznamenal v loňské sezóně v 52 zápasech celkem 35 bodů a zajistil si tak v lize místo mezi TOP 20 hráči do 21 let. 

„Podpis je pro mne opravdu splněním dětského snu. Myslím, že je to krok správným směrem v mojí kariéře. Nutí mě to se usmívat, když na to myslím. Musel jsem si počkat na správnou chvíli a ukázat v Brynäs, co ve mne je a teď se už těším na působení v New Jersey.“

Boqvist hrál ve svých dvaceti letech nejvyšší švédskou ligu proti o hodně starším a zkušenějším hráčům. Dokázal, že je platným hráčem i do nestandardních situací. Ukázal svůj talent v první přesilovkové formaci. 

„Dostal jsem velkou roli v našem týmu, hrál jsem hodně velké porce minut v zápasech a dostával jsem možnost hrát elitní lajnu přesilových her. Hodně jsem se z toho naučil. “

Samozřejmě, že je těžké hrát v A-týmu. Hráči tam jsou mnohem silnější a hrají s mnohem vetší chytrostí, jsou i agresivnější než mladí kluci, takže to byla pro mě velká výzva.“

V NHL je spousta současných hráčů, kteří pocházejí ze Švédska a svým talentem se dokázali v ve veliké konkurenci za mořem prosadit. Jesper pochopitelně v raném věku k těmto hráčům vzhlížel a těší se na možnost si proti nim zahrát.

„O ano, určitě. Nicklas Bäckström, který nyní hraje ve Washingtonu, hrál za stejný tým, ve kterém jsem začínal s hokejem, Brynäs IF. Taky se mi líbí hra Marcuse Johanssona, toho jsem také jako kluk sledoval. Tito dva hráči jsou ti, které jsem obdivoval. Je to neuvěřitelné myslet na to, že je možnosti si proti nim zahrát. Doufejme, že se to brzy stane,“ dodal s úsměvem.

Rodák ze švédského Falunu (200km severozápadně od Stockholmu) má možnost se na nováčkovském kempu přes léto ukázat v tom nejlepším světle. Pokud se mu podaří zaujmout trenéry Devils, je možné, že jej uvidíme velmi brzy v hlavním týmu Devils. 

„Doufejme, že můžu přinést nějaké nové útočné styly a ukázat, co umím. Prostě hrát svou hru. Sledoval jsem zápasy New Jersey, když mi to časový posun a můj nabitý plán dovolil, studoval jsem trochu taktiku a herní styly Ďáblů. Mladíci v týmu hrají opravdu dobře a chytře. Je to zábava sledovat a doufám, že snad brzy budu součástí této skvělé organizace.“

Jesper Boqvist se chytá již v červenci do New Jersey, aby se adaptoval na prostředí a také se potkal se svým bratrem Adamem, který již působí v týmu London Knights, hrající CHL. V září pak začnou hlavní kempy, kde se rozhodne o jeho dalším působení.

Zdroj: NHL.com, Amanda Stein – New Jersey Devils
Foto: NHL.com, GettyImages

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …