Peklo / Hlavní zprávy / Jedničkou draftu je Jack Hughes!

Jedničkou draftu je Jack Hughes!

Dlouhé spekulace a dohady jsou u konce. Jedničkou draftu 2019 a novým mladíkem v organizaci Devils je americký supertalent Jack Hughes! Jeho jméno bylo očekávaně zahlášeno v Rogers Aréně, kde se letošní draft koná.

O celý moment se postaral Martin Brodeur, člen síně slávy hokeje, trojnásobný vítěz Stanley Cupu a legenda New Jersey Devils. Hned po zvolení došel držitel několika rekordů na pódium, kde převzal dres a zapózoval pro fotografy.

„Jsem hrozně nabuzen, že se stanu Ďáblem,“ pronesl Jack Hughes ihned po zvolení pro americkou sportovní televizi Sportsnet.

Jack Hughes odehrál sezónu v americké osmnáctce, kde nasbíral v padesáti duelech neskutečných 112 bodů. Účastnil se turnaje hráčů do dvaceti i osmnácti let. Na šampionátu U18 dokonce překonal bodový rekord Alexandra Ovečkina a stal se nejproduktivnějším Američanem na této akci v historii.

Na konci sezóny si připsal i třetí světový šampionát. Zahrál si za tým USA na mistrovství světa dospělých na Slovensku. V sedmi duelech zapsal tři asistence.

„Nervózní jsem byl pouze v době, kdy Ray (Shero) mluvil pár sekund před mým zvolením,“ žertovala pak nová akvizice v dresu Devils na tiskové konferenci. „Je skvělý,“ pokračoval osmnáctiletý mladík na adresu generálního manažera Devils.


Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …