Peklo / Hlavní zprávy / Jack Hughes: Jsem nadšený, že můžu být Ďáblem

Jack Hughes: Jsem nadšený, že můžu být Ďáblem

Jedničkou draftu se stal Jack Hughes, osmnáctiletý Američan, který byl veřejností považován za největšího favorita letošního draftu. V UNDP získal dohromady 228 bodů, jen v minulém ročníku přitom nasbíral bodů 86 za 23 gólů a 63 asistencí v 41 zápasech.

Hughes není nikterak velkým hráčem, což bylo trochu proti němu, ale to dohání v jiných místech. „Je to neuvěřitelně šikovný bruslař,” sklonil mu poklonu generální manažer Ray Shero. „Jeho přehled na ledě, instinkt zabijáka, rychlost a celkově zrychlení. To vše jej dělá výjimečným hráčem. Je to týmový hráč, nemyslí tolik na sebe. Jde to vidět na jeho spoluhráčích, pokud s ním hrají, hned se prosazují daleko více.”

V souboji dvou hvězd tedy neuspěl Kaapo Kakko, mladý finský útočník, který byl nakonec vybrán Rangers. Možná i tento fakt ještě utuží rivalitu mezi těmito týmy.

„Pro všechny kluky jsou tyto roky nesmírně těžké,” hovořil šéf skautů Paul Castron. „Po dva roky byl Hughes jedničkou a ukázal, že si tyto predikce zaslouží. Kakko měl neskutečně dobrou sezónu, dokázal Jacka dohnat, ale nakonec právě Hughes byl ten, kterého jsme chtěli.”

Shero si uvědomuje, že jeden hráč tým nezmění. Proto jsme včera mohli vidět trejd a zisk P.K. Subbana. Zdá se ovšem, že podle minulých prohlášení ještě s podpisy není konec.

„Získali jsme Jacka Hughese, ale to není konec,” nechal se Shero slyšet. „Jeden hráč rozdíl neudělá, s dalšími picky se nám podařilo získat mladé talenty, podepsali jsme Subanna. Pořád na nás ale čekají ještě volní hráči. Je tu stále spousta možností jak tým zlepšit.”

Právě Jack Hughes by ale mohl mít důležitější vliv než jen jeho samotná hra. Volní hráči by mohli jeho jméno vnímat jako velký příslib pro Devils a New Jersey by se mohlo stát chtěnější destinací. Sám Jack, zdá se, je z draftování naprosto unešený.

„Jsou to nepopsatelné pocity,” svěřil se americký mladíček. „Už jsem to řekl asi tak osmkrát, ale musím to říct znova. Jsem nadšený, že můžu být Ďáblem, nemůžu se dočkat na zápasy.”

Zajímavostí, kterou možná nevíte, je fakt, že Jack si zahrál s Kanem, s nímž je srovnáván. A Patrick Kane měl na mladého útočníka pouze slova chvály.

„Když se do ligy dostane malý hráč s ofenzivními schopnostmi, nabízí se jej srovnávat se mnou, to je jasné,” řekl útočník Chicaga Blackhawks. „Já si ale myslím, že Jack dělá daleko více lepších věcí než já. Aby byl upřímný, jsem z něj nadšený. Pořád se pohybuje, bruslí. A to i když není zrovna ve hře, stále si udržuje rychlost a může být kdykoliv nebezpečný.”

Vypadá to, že Devils si vybrali velmi dobře. A co vy? Jste s draftováním americké hvězdičky spokojeni?

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …