Peklo / Hlavní zprávy / P.K. Subban: Chci Stanley Cup a chci ho s New Jersey!

P.K. Subban: Chci Stanley Cup a chci ho s New Jersey!

Byla to šokující výměna, generální manažer Ray Shero však znovu dokázal přivést do New Jersey Devils hokejovou hvězdu. Výměnou za dvě draftové volby a obránce Santiniho s Daviesem získal z Nashvillu P.K. Subbana. „Přišel jsem vyhrávat, ne se jen zúčastnit. Chci Stanley Cup,“ řekl jasně kanadský bek.

„Mojí prací jakožto zkušeného hráče bude pomoci s rozvojem mladých hráčů a pomoci trenérům vybudovat zde vítězný tým. Na to se hrozně těším,“ netají Subban. „Devils získali Jacka Hughese, hráče s talentem, o kterém většina týmů v NHL sní… V New Jersey je spousta talentu, to kvůli tomu se nejvíce těším,“ dodává.

Ačkoli většinu kabiny Subban osobně nezná, dosavadní největší hvězdu týmu – Taylora Halla – již osobně zná. Zahrál si s ním totiž v kanadském národním týmu. „Mám k němu obrovský respekt, má za sebou výborné sezony. V New Jersey se vypracoval v jednoho z nejlepších hráčů v lize, navíc jsme proti sobě třeba hráli už v OHL a měli spoustu společných spoluhráčů. Jsem nadšený, že si zahraju se skvělými hráči, New Jersey jich má více,“ těší se Subban.

Hned v sobotu po výměně se již Subban spojil s trenérem Johnem Hynesem. „Má ve své hlavě jasno, jak vidí hru, jak chce trénovat,“ chválí obránce trenéra Devils. „Je to chytrý člověk se skvělou osobností, to šlo poznat hned při této první konverzaci. Kdykoliv se stěhuju do jiného týmu, tak jsem v pozici, že si musím vybudovat důvěru u trenérů. Na to se těším, bude to pro mě nový start. Bude zajímavé hrát za takto mladý tým, který se, dle mého názoru, vydal správným směrem,“ říká Subban v rozhovoru pro nhl.com.

Třicetiletý rodák z Toronta má za sebou 10 sezon v profesionálním hokeji. Draftován byl v roce 2007 ve druhém kole na 43. místě Montrealem, který ho ještě poté dva roky nechal dozrávat v OHL. V sezoně 2009/2010 nastoupil ke dvěma zápasům v NHL (0+2), jinak trávil čas v AHL. Až poté se stal regulérním NHL hráčem, kde odehrál 645 zápasů v základní části s bilancí 98+310. Poslední tři roky působil v Nashvillu.

„V Montrealu jsem hrál s Brianem Giontou a Scottem Gomezem,“ vzpomíná na bývalé Ďábly, se kterými si ještě zahrál. „Když jsem začínal s kariérou, hodně jsem se řídil i věcmi, které ve své kariéře dělali hráči jako Ken Daneyko a Scott Stevens, také přístup Martyho Brodeura byl vzorový. Ke všem těmhle hráčům nelze nechovat respekt, proto jsem se ze sledování mnohé naučil,“ říká Pernell-Karl Sylvester Subban.

Z posily je nadšený také generální manažer Ray Shero. „P.K. Subban je skvělý kluk, je nadšený. Věřím, že to přenese i do naší hry. Jeho entuziasmus je vysoký a to je dobře jak pro nás, tak pro celou ligu,“ věří manažer týmu.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …