Peklo / Hlavní zprávy / Jack Hughes poprvé v Newarku. Představil číslo a vtipkoval

Jack Hughes poprvé v Newarku. Představil číslo a vtipkoval

Jack Hughes, jednička draftu a rodící se superstar NHL, má po pátečním vybrání nabitý program. Z Vancouveru letěl rovnou do New Jersey, účastnil se zápasu slavných Yankees a v úterý jej již čekala první návštěva Prudential Center.

Na baseballovém zápase Yankees byl osmnáctiletý Američan dokonce zvěčněn s Adamem Sandlerem, tedy představitelem Happyho Gilmora ze stejnojmenného filmu.

Poté už ho čekala cesta do Newarku, kde byla v ranních hodinách naplánovaná tisková konference. Jack Hughes zde po boku Raye Shera a Joshe Harrise odpovídal na otázky novinářů.

Představen byl dres s číslem 86, který před ním nikdo nenosil. „Mojí šestku nosí Greener. Nemyslím si, že by byl dobrý začátek žádat kapitána o výměnu,“ zavtipkoval stále usměvavý Hughes. Cory Schneider zase reagoval slovy:„86? To jsem se narodil,“ usmála se jednička Devils. „Věděl jsem to. Udělal jsem to pro tebe,“ odvětil Hughes.

Přišla řeč ale ovšem i na vážnější téma. Svým klasickým humorem odpovídal na pocity z letu. „Jen jsem doufal, že bude volné místo u okna, kde je reklama,“ odvětil na zvídavé otázky novinářů.

Hned za pár dní ale začíná pro Hughese příprava na ledě. „Byly to parádní dny na draftu. Nyní je ale čas začít opět pracovat. Jsem natěšen, ale i připraven,“ dodal odhodlaně.

Na každou jedničku je navíc vyvíjen pořádný tlak. Jak se s touto pozicí vypořádá Jack? „Necítím žádný tlak,“ odpověděl motivovaně. „Právě si prožívám svůj sen a jsem naprosto potěšen, že jsem součástí organizace Devils.“

Ke slovu se samozřejmě dostal také Ray Shero, který hodnotil poslední dny. „Přidáním P.K. Subbana a Jacka Hughese na soupisku jsou Devils zpátky,“ potěšil zkušený a uznávaný generální manažer.

Poté ale opět mluvila historicky druhá jednička draftována do New Jersey. Popisovala například osobní plány na ledě. „Chci být jedinečný a kreativní. Chci, aby lidi bavilo mě sledovat,“ navnadil fanoušky hokeje nejen v Newarku ještě více.

Často je pak srovnáván s Patrickem Kanem, kterého obdivuje a zahrál si po jeho boku na světovém šampionátu. K celé situaci se pak vyjádřil. „Nechci být další Patrick Kane. Chci být Jack Hughes, chci, aby děti chtěly být jako Jack Hughes,” doplnil na závěr odhodlaně. Přesně tak, jak to umí a jak je to potřeba.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …