Peklo / Hlavní zprávy / Devils podepsali Waynea Simmondse

Devils podepsali Waynea Simmondse

Ray Shero byl vidět během otevření hráčského trhu. Do svého mužstva přivedl na jednu sezónu urostlého útočníka, který umí dávat branky a nebojí se ani poprat. Co o něm víme?

Třicetiletý rodák z kanadského Scarborough byl do NHL draftován v roce 2007, kdy si jej ve druhém kole vybralo Los Angeles. Mezi Krály strávil tři sezóny, než byl vyměněn do Philadelphie.

U rivalských Flyers hrál až do této sezóny, o Stanley Cup chtěl zabojovat mezi Predators, ale ti vypadli v prvním kole. Simmondsovi se bodově vůbec nedařilo a Nashville s ním nadále nepočítal.

Ray Shero zná kvality urostlého křídelníka a nebál se mu dát šanci. Roční smlouva nabízí téměř nulový risk, ročně si bývalý hráč libereckých Tygrů přijde na pět milionů.

Poctivý střelec

Simmonds umí dávat branky, což po celou svoji kariéru potvrzuje. Během necelých 850 duelů v rámci ligy nasázel již úctyhodných 243 branek. Hned 94 jich bylo v přesilovce.

Dvakrát během kariéry se mu dokonce povedlo v rámci jednoho ročníku vstřelit hned třicet branek. Za posledních šest ročníků se více jak dvacetkrát radoval hned v pěti případech.

Lídr

Wayne Simmonds stojí za svým celkem, nebojí se ani poprat (pětkrát proti Devils). Ve Philadelphii letos nosil na svých prsou asistentské áčko. Na vyhlášení cen NHL před letošním draftem získal prestižní cenu Marka Messiera za vůdčí schopnosti na ledě i mimo něj.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …