Peklo / Hlavní zprávy / Jak by mohla vypadat soupiska Ďáblů?

Jak by mohla vypadat soupiska Ďáblů?

Po velmi aktivním působení na trhu s volnými hráči se nabízí otázka, jak nově příchozí hráči zatočí s pozicemi na soupisce. Pojďmě se podívat na to, jak by to mohlo nejpravděpodobněji vypadat.

Příchodem Wayna Simmondse, o kterém jsme Vás již informovali, se situace poněkud změnila, protože kanadský útočník s největší pravděpodobností naskočí přímo do sestavy zahajovacího zápasu nového ročníku. První zápas sezony 2019/2020 se hraje v noci na 5. října 2019.

Nejpravděpodobnější podoba zahajovací sestavy:

Taylor Hall – Nico Hischier – Kyle Palmieri
Jesper Bratt – Jack Hughes (jednička letošního draftu) Wayne Simmonds
Blake Coleman – Travis Zajac – John Hayden
Jesper Boqvist – Pavel Zacha – Miles Wood

Sami Vatanen – P.K. Subban
Will Butcher – Damon Severson
Ty Smith – Andy Greene
Mirco Müller – Connor Carrick

Mackenzie Blackwood
Cory Schneider

Samozřejmě, že se tato sestava může změnit, obzvláště po tréninkovém kempu, který je naplánovaný v průběhu letní přestávky. Největší pozornost bude jistě zaměřena na Jacka Hughese, který svoje místo v sestavě rozhodně nemá jisté. Všichni si možnost hrát nejvyšší ligu světa budou muset vybojovat. Nejvíce bude mít starosti o místo asi Jesper Bratt, který hrál poslední dvě sezony na pravém křídle, ale po příchodu Wayna Simmondse, se bude muset přemístit na jeho silnější post levého křídla.

Spojením Simmondse s Hughesem a Brattem dává smysl v několika směrech. Rychlost mladých hráčů bude v přímé úměře s tvrdostí veterána, který bude moci mladíky chránit v případě soupeřových pokusů nováčky trochu potrápit.

Když Devils podepsali Jeremyho Daviese, nikdo si nedokázal představit, že by v týmu byli dva obránci – nováčci. Situace se pravděpodobně vyřešila příchodem P.K. Subbana, který Daviese odsunul ze soupisky a tak Ty Smith zůstane samostatným nováčkem na modré čáře.

Ray Shero by mohl ještě přidat pátého gólmana do organizace. Blackwood a Schnieder v NHL, Cormier se Sennem v AHL a hodil by se veterán, který by byl schopen v případě nouze naskočit jako záloha. Tuto funkci doposavaď plnil švédský brankář Eddie Läck.

Kromě výše uvedených hráčů, Haydena, Boqvista a Rooneyho budou v boji o místo v sestavě bojovat další borci. Ve hře je Joey Anderson, Michael McLeod, Nathan Bastian, Fabian Zetterlund a další. Kdo se dostane do hlavního týmu ukáže čas a letní kemp.

Foto: GettyImages, NJDevils.com

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …