Peklo / Hlavní zprávy / Devils oznámili soupisku na rozvojový kemp. Kdo je kdo v týmu?

Devils oznámili soupisku na rozvojový kemp. Kdo je kdo v týmu?

Již tradičně se v červenci koná rozvojový kemp mladíků a nadějných hráčů, kteří patří organizaci New Jersey Devils. Mimo hráčů širšího kádru byli povoláni také draftovaní hráči posledních let či synové slavných otců. Kdo je kdo?

Kemp startuje 9.7 a trvat bude čtyři dny. Zde je kompletní program, který jsme na našem webu nabídli již dříve.

Brankáři

Gilles Senn
Třiadvacetiletý švýcarský brankář byl draftován jako starší ročník v roce 2017. V posledním ročníku chytal za Davos a od nové sezóny bude působit na farmě v Binghamtonu.
Statistiky poslední sezóny: HC Davos (NLA), 20 zápasů, úspěšnost 90,1%

Akira Schmid
Druhý brankář na kempu, který je původem ze země helvétského kříže. Schmid letos reprezentoval svojí zemi na juniorském šampionátu, na klubové úrovni pak vystřídal hned tři týmy.
Statistiky poslední sezóny: Omaha Lancers (USHL), 37 zápasů, 92,6% úspěšnost

Evan Cormier
Jednadvacetiletý Kanaďan si letos zachytal za Binghamton, chytal také na univerzitě a vyzkoušel si i ECHL. Na farmě by měl tvořit brankářský tandem s Gillesem Sennem.
Statistiky poslední sezóny: Binghamton Devils (AHL), 15 zápasů, 90,2% úspěšnost

Cole Brady
Jediná brankářská volba Devils na posledním draftu. Americký mladík uzavírá čtveřici gólmanů na kempu, po roce v NAHL jej čeká angažmá na univerzitě v Arizoně.
Statistiky poslední sezóny: Janesville Jets (NAHL), 43 zápasů, 91,2% zákroků

Související obrázek
Gilles Senn se dva roky po draftu stane členem organizace Devils

Obránci

Ty Smith
Mluví se o něm jako o vycházející hvězdě, letos sbíral úspěch za úspěchem a po sezóně byl vyhlášen nejlepším obráncem CHL. Na juniorském šampionátu reprezentoval Kanadu.
Statistiky poslední sezóny: Spokane Chiefs (WHL), 57 zápasů, 69 bodů (7+62)

Reilly Walsh
81. hráč na draftu roku 2017 má za sebou druhou sezónu na univerzitě a opět pro něj byla dosti povedená. Dvacetiletý bek má v plánu pokračovat na Harvardu i v příštím ročníku.
Statistiky poslední sezóny: Harvard uni. (NCAA), 33 zápasů, 31 bodů (12+19)

Xavier Bernard
Další bek draftovaný organizací Devils, tentokráte tomu tak bylo v roce 2018. Rodák z Québecu letos hrál v QMJHL, kde nastoupil za dva celky.
Statistiky poslední sezóny: Charlottetown Islanders (QMHJL), 34 zápasů, 9 bodů (1+8)

Matthew Hellickson
Další z řady univerzitních obránců pod hlavičkou Devils. Americký bek strávil dva roky v Notre Dame. Letos se povedlo navýšit bodový rekord o čtyři body, opět hrál v plusových číslech.
Statistiky poslední sezóny: Notre Dame uni. (NCAA), 40 zápasů, 16 bodů (4+12)

Colton White
Jméno rodáka z Londonu nelze tolik představovat. Colton má za sebou druhou sezónu v dresu Binghamtonu, letos se dokonce podíval na tři zápasy i do hlavního týmu New Jersey.
Statistiky poslední sezóny: Binghamton Devils (AHL), 71 zápasů, 30 bodů (9+21)

Colby Sissons
Jeden ze zkušenějších beků. Po rekordní sezóně ve WHL (72 zápasů, 71 bodů) si vyzkoušel poprvé také dospělý hokej. Nakonec sehrál 38 duelů v dresu Binghamtonu, vyzkoušel si ovšem i ECHL.
Statistiky poslední sezóny: Binghamton Devils (AHL), 38 zápasů, 11 bodů (2+9)

Jérémy Groleau
Stále ještě devatenáctiletý obránce si po sezóně v QMJHL vyzkoušel také AHL a vedlo se mu slušně. Během pěti duelů vstřelil branku a přidal asistenci. Letos jej čeká kompletní sezóna mezi dospělými.
Statistiky poslední sezóny: Chicoutimi Saguenéens (QMJHL), 57 zápasů, 23 bodů (8+15)

Michael Vukojevic
Jeden z beků, který byl letos vybrán na draftu. Sezónu strávil v Kitcheneru a pomáhal také Kanadě na šampionátu osmnáctiletých.
Statistiky poslední sezóny: Kitchener Rangers (OHL), 68 zápasů, 29 bodů (3+26)

Nikita Ochotjuk
Ruský bek, který byl Devils vybrán ve druhém kole letošního draftu. Letos strávil sezónu v Ottawě, kde tolik nebodoval, ale třicet plusových bodů mluví za sebe.
Statistiky poslední sezóny: Ottawa 67’s (OHL), 56 zápasů, 17 bodů (2+15)

Case McCarthy
Další volba New Jersey na letošním draftu ve Vancouveru. Spoluhráč Jacka Hughese z reprezentace i klubu. Čtyřmi body pomohl USA k zisku bronzu na turnaji osmnáctiletých.
Statistiky poslední sezóny: U.S. National U18 Team (USDP), 62 zápasů, 29 bodů (5+24)

Výsledek obrázku pro ty smith devils
Ty Smith má před sebou podle odborníků velkou kariéru. Dostane se do áčka už letos?

Útočníci

Michael McLeod
Jeden z největších talentů organizace Devils, který ale ještě svůj potenciál naplno nepotvrdil. Kanadský centr má za sebou první sezónu mezi muži, příští rok se od něj čeká více. Nakoukl také do NHL.
Statistiky poslední sezóny: Binghamton Devils (AHL), 55 zápasů, 33 bodů (6+27)

Nathan Bastian
Tak trochu hokejové dvojče Michaela McLeoda. Po svém boku hráli v juniorce, Binghamtonu i hlavním týmu Devils. Bastian nasbíral sice méně bodů v AHL, ale za to dal mnohem více branek. V NHL se trefil dokonce třikrát. Stačilo mu na to sedm duelů.
Statistiky poslední sezóny: Binghamton Devils (AHL), 58 zápasů, 24 bodů (18+6)

Brett Seney
Nejzkušenější hráč, co se pohledu v NHL týče. Ten se hned na startu ročníku dostal do hlavního týmu a nakonec naskočil do jednapadesáti duelů. Jeho první kompletní sezóna mezi muži přinesla 13 bodů.
Statistiky poslední sezóny: New Jersey Devils (NHL), 51 zápasů, 13 bodů (5+8)

Výsledek obrázku pro brett seney
Brett Seney je po sezóně mezi muži nejzkušenějším hráčem v počtu startů v NHL

Blake Speers
Blake se dostal do prvního týmu již na startu ročníku 2016/17, ale zde odehrál jen tři duely a byl zpátky poslán do juniorky. Poslední dvě sezóny strávil v AHL, ale jeho bodové výkony jdou z kopce.
Statistiky poslední sezóny: Binghamton Devils (AHL), 43 zápasů, 8 bodů (3+5)

Joey Anderson
Bývalý kapitán americké juniorky si letos poprvé zahrál také v NHL, hned v prvním ročníku mezi seniory. Za New Jersey vstřelil čtyři branky a přidal tři asistence.
Statistiky poslední sezóny: New Jersey Devils (NHL), 34 zápasů, 7 bodů (4+3)

Brandon Gignac
Brandona čeká již třetí sezóna v organizaci Devils. V posledním ročníku se mu povedlo nasbírat téměř čtyřicet bodů, zahrál si jednou i v NHL.
Statistiky poslední sezóny: Binghamton Devils (AHL), 66 zápasů, 36 bodů (12+24)

Jegor Šarangovič
Reprezentant Běloruska strávil první rok v zámoří, kde nastupoval právě za Binghamton. Hned dal devět branek a po sezóně pomohl Bělorusku k postupu do elitní skupiny.
Statistiky poslední sezóny: Binghamton Devils (AHL), 68 zápasů, 17 bodů (9+8)

Mitchell Hoelscher
Výběr Devils z roku 2018, letošní sezónu strávil v Ottawě 67’s. Zahrál si ve stejném týmu jako Nikita Ochotjuk, se kterými byli dobrými kamarády a údajně jej Mitch naučil anglicky.
Statistiky poslední sezóny: Ottawa 67’s (OHL), 68 zápasů, 40 bodů (10+30)

Fabian Zetterlund
Jedna ze švédských voleb New Jersey v posledních letech. Fabian strávil poslední roky v hlavním týmu Färjestadu a poctivě reprezentoval v juniorech Švédska. Nedávno podepsal nováčkovský kontrakt s Devils.
Statistiky poslední sezóny: Färjestad BK (SHL), 16 zápasů, 4 body (2+2)

Eetu Päkkilä
Finský výběr Devils ze sedmého kola draftu roku 2018. Päkkilä strávil celý ročník v juniorce Kärpätu. Následující ročník by měl pak strávit v hlavním týmu Ilvesu.
Statistiky poslední sezóny: Kärpät U20 (Jr. A SM-liiga), 52 zápasů, 60 bodů (22+38)

Marián Studenič
Dalo by se o něm mluvit jako o velkém překvapení. Rodák ze slovenských Holic strávil první sezónu mezi seniory a hned se mu povedlo nasbírat solidních 28 bodů. Zářil také na domácím světovém šampionátu.
Statistiky poslední sezóny: Binghamton Devils (AHL), 64 zápasů, 28 bodů (13+15)

Nikita Popugajev
Sezóna moskevského rodáka byla letos poněkud rozmanitá. Většinu ročníku strávil v KHL, ale konec sezóny strávil v Binghamtonu. Právě na farmě Devils bude pokračovat v příštím ročníku.
Statistiky poslední sezóny: Binghamton Devils (AHL), 17 zápasů, 5 bodů (3+2)

Tyce Thompson
Draftovaný útočník Rayem Sherem na posledním draftu, jeho bratr hraje za Buffalo. Celou letošní sezónu strávil na univerzitě v Providence.
Statistiky poslední sezóny: Providence College (NCAA), 42 zápasů, 25 bodů (8+17)

Michail Malcev
Další z ruských borců, kteří budou v příštím ročníku působit na farmě New Jersey. Malcev byl draftován v roce 2016 a letos putoval mezi hlavním týmem a juniorkou Petrohradu. Pětkrát dokonce reprezentoval Rusko.
Statistiky poslední sezóny: SKA Petrohrad (VHL), 31 zápasů, 17 bodů (7+10)

Aarne Talvitie
Talvitie je tak trochu smutným hrdinou letošního roku. Nejdříve jako kapitán dovedl Finsko k zisku zlatým medailím, na turnaji navíc udržel bod na zápas. Poté se ovšem zranil a vynechal celý ročník.
Statistiky poslední sezóny: Penn State uni. (NCAA), 17 zápasů, 16 bodů (5+11)

Nikola Pašić
Švédská volba ze sedmého kola posledního draftu. Pašić strávil letošní sezónu převážně v Linköpingu, kde si zahrál i v nejvyšší lize. Příští ročník by měl strávit ve druholigové Karlskoze.
Statistiky poslední sezóny: Linköping HC J20 (SuperElite), 33 zápasů, 36 bodů (18+18)

Jesper Boqvist
Jeden z hráčů, kteří na kempu mohou překvapit a již letos se dostat do hlavního týmu. Boqvist má za sebou parádní sezónu, v Brynäs nasbíral 35 bodů a zahrál si také za švédské áčko.
Statistiky poslední sezóny: Brynäs IF (SHL), 51 zápasů, 35 bodů (13+22)

Jack Hughes
Jacka Hughese ani moc představovat nemusíme. Jednička draftu a držitel několika rekordů z letošní sezóny bude chtít udělat první krok směrem k hlavnímu týmu.
Statistiky poslední sezóny: U.S. National U18 Team (USDP), 50 zápasů, 112 bodů (34+78)

Patrick Moynihan
Taktéž draftovaný hráč na letošním draftu, spoluhráč Jacka Hughese z USDP. Reprezentoval také USA, v příští sezóně putuje na univerzitu.
Statistiky poslední sezóny: U.S. National U18 Team (USDP), 64 zápasů, 46 bodů (19+27)

Graeme Clarke
Poslední z hráčů, kteří jdou na kemp po letošním draftu. Clarke uzavírá kolonii hráčů z Ottawy 67’s. Pravé křídlo letos nasbíralo 34 kanadských bodů.
Statistiky poslední sezóny: Ottawa 67’s (OHL), 55 zápasů, 34 bodů (23+11)

Výsledek obrázku pro jesper boqvist
Jesper Boqvist je jedním z nejnadějnějších nováčků

Na kemp dostali pozvánku také hráči, kteří nebyli draftováni a teprve o smlouvu zabojují. Jde o trojici – Nicholas Canade, Tyler Young, a Danny Weight.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …