Peklo / Hlavní zprávy / Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem.

„Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve Spokane jsem odehrál spoustu minut, vyzkoušel si přesilovky i oslabení a vypracoval se v lídra týmu. To mi určitě pomohlo v mém rozvoji,“ je Smith spokojený.

Nyní začíná jeho další boj o NHL. Nováčkovský kemp, posléze ho čeká tréninkový kemp, přátelské zápasy… Smith je silnější, zlepšil své obranné schopnosti a navíc v 57 zápasech posbíral z pozice obránce skvělých 69 bodů (7+62). Byl jmenován nejlepším obráncem ve WHL a také v CHL (všech tří předních juniorských soutěží).

„Během tohoto roku jsem získal více síly, fyzičky, více jsem vyspěl,“ říká. „Pracoval jsem hodně i na své obranné hře, což bych chtěl v New Jersey využít ke svému prospěchu. Uvidíme, jak to bude vypadat, co si o mně trenéři budou myslet po kempu,“ dodává Smith.

Trenéři si jeho pokroku všimli již v úvodní den kempu. „Je to elitní bruslař. Když ho sledujete na ledě, vypadá to, jakoby tančil,“ usmívá se Mark Dennehy, trenér Binghamtonu, který má kemp na starosti. „Zároveň je velmi skromný. Je mladý a vyhrál mistrovství světa juniorů a získal ocenění Obránce roku ve WHL, přesto nemyslí na nic jiného, než jak se zlepšit. Chce být lepším hráčem a to je první předpoklad dobrého hokejisty,“ objasňuje trenér.

A nyní Smithe čeká po roce opět ten stejný, velmi náročný, boj – o místo v sestavě New Jersey Devils. „V minulé sezoně jsem měl štěstí, že jsem to dotáhl daleko. Odehrál jsem nějaké přátelské zápasy, získal zkušenosti. Samozřejmě to nedopadlo úplně tak, jak jsem si vysnil, ale to mě namotivovalo, abych se zlepšil a vrátil silnější,“ uzavírá Ty Smith.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …