Peklo / Hráči / Danny Weight: Kemp Devils byla zajímavá zkušenost, obrovský zážitek

Danny Weight: Kemp Devils byla zajímavá zkušenost, obrovský zážitek

Každý rok slouží rozvojový kemp jako cenná příležitost pro vedení Devils najít nové pilíře pro rozvoj organizace. Je to ale také důležité pro nové tváře, hokejové talenty, jako je například Danny Weight, který byl vděčný za zkušenost, kterou zde získal.

Projít si to všechno, mít spoustu přednášek o kultuře Ďáblů a organizaci, potkávání zajímavých lidí, řekl Weight, co vše ho zaujalo. Snažil jsem se to všechno vstřebat, a ano, je to obrovský zážitek. Upřímně, nebyl jsem vybrán v draftu, takže jsem tady jen jako volný hráč. Jen se snažím tvrdě pracovat, prožívat zkušenosti a pokusit se probojovat do kempu příští rok.“

Mladý Američan bere jako vítězství skutečnost, že se o něj NHL, respektive tým z ní, zajímá. Udělal vše, co bylo v jeho silách, aby byl vidět a povedlo se tak v závěrečném zápase v sobotu.

Jen si tím něco dokazuji, řekl. Dokazuji si to, že jsem dobrý hráč a že jsem dost dobrý hráč na to, abych získal možnost ukázat Ďáblům, že jsem typ hráče, kterého chtějí a potřebují. Takže doufejme, že se o mě budou nadále zajímat a že se jednou třeba podívám do NHL.

Osmnáctiletý Weight odehrál v minulé sezoně v americké hokejové lize 23 zápasů, vstřelil osm gólů a přidal sedm asistencí. Ve 41 zápasech za americký národní tým do 18 let zaznamenal 17 bodů (8+9). Tyto zápasy odehrál společně s jedničkou letošního draftu Jackem Hughesem, Patrickem Moynihanem a Casem McCarthym, což jsou další nováčci u Devils.

Je fajn potkat tu známé tváře, mám radost, že po trénincích můžeme společně někam vyrazit. Máme tady dobré vztahy, řekl Weight.

Bylo by pochopitelné, kdyby dostal pozvánku do hlavního kempu. Vždyť nějvětším vzorem pro něj je jeho otec, Doug Weight, který ve své kariéře odehrál více než 1 200 zápasů v NHL a získal Stanley Cup.

„Jeho vliv na mne byl obrovský,“ řekl Danny. „Celý můj život jsem pozoroval ten koloběh ohledně NHL. Píle, vytrvalost, odhodlání. To všechno ve mně zůstalo a já udělám vše pro to, aby na mě táta byl hrdý, když už mi pomohl dostat se tak daleko.“

Teď, když je kemp u konce, vrátí se Weight do hokejové ligy Britské Kolumbie v Kanadě, kde bude hrát za tým Penticton Vees.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …