Peklo / Hlavní zprávy / Co obnáší arbitrážní soud a co přinese Willovi Butcherovi?

Co obnáší arbitrážní soud a co přinese Willovi Butcherovi?

Zástupci Devils a Will Butcher se sejdou 2. srpna v Torontu před arbitrem, který rozhodne o nové smlouvě. Většinou se arbitrážnímu řízení ale obě strany vyhnou a podepíší novou smlouvu před termínem nezávislého soudu. Není také divu. Soud s sebou přináší na jedné straně hráčovy chvalozpěvy nad jeho neskutečnými výkony, přínosem pro mužstvo a k dospění k faktu, že právě on je klíčem ke stříbrnému poháru, ale také množstvím statistik, ve kterých tým poukazuje na hráčovy nedostatky, kolikrát netrefil prázdnou branku, kolikrát mohl za ohrožení Ďábelské svatyně, jak se nemůže vystát s tím a tím spoluhráčem, a mnoho dalších negativ. 

Pokud by ale k arbitráži přeci jen došlo, hráč i tým navrhnou požadovanou délku smlouvy a její hodnotu. Pokud obě strany budou souhlasit, podepíší smlouvu a na nepříjemný soud se může zapomenout. Pokud tým nebude souhlasit se smlouvou určenou arbitrem, může se tým veškerých práv na hráče vzdát a z Butchera se v ten okamžik staneneomezeně volný hráč (UFA). Pokud by Butcher nesouhlasil s rozhodnutím arbitra, musel by skončit v NHL.

V minulosti se přihlásilo mnoho hráčů k arbitrážnímu řízení, ale jen pár z nich dovedlo spor až před soudce. Faktem zůstává, že za posledních 9 let se k arbitráži přihlásilo 11 Ďáblů, z nichž 10 z nich se dokázalo s týmem domluvit před termínem arbitráže. Bude Butcher tím jedenáctým.


2019
Will Butcher, termín arbitráže: 2. srpna 2019
Connor Carrick, sezónu 2018/2019 zahájil v barvách Dallas Stars a dokončil ji u Ďáblů. Podepsal dvouletou smlouvu v hodnotě 3 milionů dolarů (1,5 milionů / sezonu). Poté se stane UFA.
Mirco Müller, podepsal jednoletou smlouvu v hodnotě 1,4 milionů dolarů. Poté se stane RFA.

2018
Blake Coleman, podepsal tříletou smlouvu v hodnotě 5,4 milionů dolarů. Stefan Noesen, podepsal jednoroční smlouvu v hodnotě 1,7 milionů dolarů.

2017
Žádný hráč New Jersey Devils se nepřihlásil k arbitráži.

2016
Kyle Palmieri, podepsal pětiletou smlouvu v hodnotě 23,25 milionů dolarů

2015
Eric Gélinas, podepsal dvouletou smlouvu v hodnotě 1,575 milionů dolarů.
Adam Larsson, podepsal šestiletou smlouvu v hodnotě 25 milionů dolarů.

2014
Žádný hráč New Jersey Devils se nepřihlásil k arbitráži.

2013
Žádný hráč New Jersey Devils se nepřihlásil k arbitráži.

2012
Mark Fayne, podepsal dvouletou smlouvu v hodnotě 1,6 milionů dolarů.

2011
Mark Fraser, podepsal jednoletou smlouvu v hodnotě 550 000 dolarů
Zach Parise, podepsal jendoletou smlouvu v hodnotě 6 milionů dolarů.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …