Peklo / Hlavní zprávy / Jesper Boqvist se připravuje na novou sezónu ve Švédsku

Jesper Boqvist se připravuje na novou sezónu ve Švédsku

Jesper Boqvist, který na konci října letošního roku oslaví jednadvacáté narozeniny, trénuje momentálně ve Švédsku, konkrétně v domovském stánku Brynäs IF hrající SHL, za které Jesper odehrál posledních pět sezón. Na ledě se v srpnu potká také s útočníkem Washingtonu Nicklasem Bäckströmem, který od svých čtrnácti let pravidelně nastupoval právě za Brynäs IF.

Boqvist, 36. volba draftu roku 2007, je velkým Ďábelským příslibem budoucnosti. Poslední dvě sezóny strávil v A-týmu Brynäs IF, přičemž si připsal v sezóně 2017/2018 během 23 zápasů 13 bodů (3+10), v loni odehrál v nejvyšší švédské soutěži již 51 zápasů, ve kterých získal celkem 35 bodů (13+22). 

Pro srovnání, Nicklas Bäckström získal v sezóně 2005/2006 ve 46 zápasech 26 bodů (10+16), o rok později pak ve 45 zápasech 40 bodů (12+28). To vše v nejvyšší švédské soutěži. Poté následoval přesun do Washingtonu Capitals. 

„V srpnu budu s Nicklasem trénovat a zeptám se ho na pár otázek. Zejména pak na hru na úzkém kluzišti a na herní styl v Severní Americe. Bude to pro mě skvělá zkušenost a tipy k nezaplacení. Moji trenéři mi řekli, abych věřil v to, v čem jsem dobrý. Vím, že je jednodušší, když jste větší a silnější,“řekl Jesper Boqvist.

Do prvního týmů Ďáblů ale stále vede dlouhá cesta. Až po tréninkovém kempu se ukáže, zda dostane příležitost hrát hokej v Severní Americe nebo se ještě na rok vrátí do rodného Brynäs IF. „Míč je na jeho straně hřiště,“říká Paul Castron, ředitel amatérského skautingu pro Devils.„Má dovednosti pro hru v NHL, rychlost i výšku.“

Tomas Monten, Boqvistův trenér na Mistroství světa juniorů 2018, si všiml v ročníku 2018/2019 progresu v houževnatosti a síle. „Dokázal si vytvořit více příležitostí, a to nejen svou rychlostí a dovednostmi. Osobně si myslím, že následující sezónu bude hrát SHL a reprezentovat Švédsko,“uvedl Monten.

Asistent generálního manažera Ďáblů Tom Fitzgerald dodává: „Je to talentovaný hráč, který dostane příležitost stát se součástí našeho týmu. Musí nám ale ukázat, že na to má. Musí to být hráč, který bude schopen hrát na úrovni NHL ve vnitřní části hřiště. Nemůže hrát na obvodu, jako byl doposavad zvyklý ve Švédsku. Pokud chcete být produktivní, musíte se dostat dovnitř hřiště,“uzavírá Fitzgerald.

Čtěte také

Devils 1-5 Bruins