Peklo / Hráči / Ty Smith se připravuje na novou sezonu ve společnosti Brendana Gallaghera

Ty Smith se připravuje na novou sezonu ve společnosti Brendana Gallaghera

Ty Smith, sedmnáctá volba draftu 2018 a nejlepší obránce WHL sezóny 2018/2019, se připravuje na Ďábelský kemp v Montrealu ve společnosti Brendana Gallaghera. Není to ale poprvé, kdy se tito hokejisté setkávají na ledě. Smith strávil poslední dvě léta ve společnosti tohoto kanadského útočníka.

„Máme stejného agenta, takže tímto způsobem jsem se s ním dostal do kontaktu a minulé léto jsem s ním také trénoval. Bydlel jsem u jednoho mého kamaráda z Delty (Delta Hockey Academy), ale jeho rodina se uprostřed léta přestěhovala. Brendan mi poté řekl: „Můžeš u mě bydlet, mám ve svém domě hodně místa“, vypráví Ty Smith.

Gallagher je sedmiletým veteránem NHL, zatímco Smith se chystá prorazit v této sezóně v prvním týmu Ďáblů pouhé dva roky poté, co byl vybrán na draftu. Gallagher posbíral v posledních dvou sezónách přes 50 bodů a můžeme ho považovat za jeden z několika silných vlivů, které ženou Smithe do NHL. 

„Je to skvělý člověk, co se týče pracovní morálky a všech návyků od tělocvičny po kluziště,“ doplňuje Smith.

A Gallagher, jako správný veterán a mentor, nedovolí Smithovi jakékoliv polevení v jeho snaze dostat se do nejlepší ligy světa. 

„Je to mladý kluk, se kterým se rád pobavím a trochu si i zavtipkujeme. Trénujeme všichni se stejným cílem, proto na sebe navzájem tlačíme a chceme se zlepšit. Je to opravdu pracovitý kluk,“říká Gallagher.

Ty Smith jen potvrzuje tvrdou pracovní morálku, kterou zažívá v těchto dnech v Montrealu. „Opravdu mě v tělocvičně nutí pracovat mnohem více, než jsem byl zvyklý. Myslím, že je to pro mě dobré. Pokud jde o život s ním, je to asi nejkonkurenceschopnější člověk, kterého znám“

Soužití s Tyem je dle Gallaghera bezproblémové. Nemá žádné špatné návyky, pokud opomineme mobilní telefon, na kterém tráví spoustu času. Povězme si ale upřímně, kdo z nás dokáže žít bez svého mobilního telefonu. 

„Je pro mě snadné Tye u mě nechat bydlet. Je příjemné ho mít kolem sebe a velmi často mi pokládá otevřené otázky. Bere mé rady opravdu dobře a zároveň se snaží zlepšit. Čím více konkurenceschopných lidí máte kolem sebe a působí na sebe navzájem, tím jste všichni lepší“, dodává Gallagher.

V jejich domově na ně můžeme nahlížet jako na dva bezstarostné chlápky, kteří si užívají života a jejich jediným soubojem je duel o dálkové ovládání od televize. Podle Gallaghera je Ty nenáročný a skvělý kluk, kterého bychom rádi viděli příští rok v hlavním týmu Ďáblů. 

„Hrajeme hodně ping-pong. Mám speciální pomyslný opasek pro vítěze, který mu ukáži vždy, když nad ním vyhraji. Když hrajeme ping-pong, obvykle to skončí hrou číslo sedm, ale stále mě nepřekonal. Je to mou momentální mentální výhodou, kterou stále ještě mám. Dokáži s ním promluvit tak, aby dělal chyby. Určitě se ale blíží časy, kdy mě porazí, takže se trochu obávám,“vypráví Gallagher.

„Někdy to může být frustrující, protože rád vyhrávám. Je ale určitě dobré vidět, jak profesionálové jednají i mimo kluziště,“ doplňuje Ty. 

Dostane se tedy Ty někdy k výhře nad svým spolubydlícím a panem domácím v jedné osobě? Jak jsme psali o pár řádků víše, Ty má moc rád svůj mobilní telefon. Není proto divu, že na herní konzoli v „NHLku“ Brendana poráží.

„V NHL nemám šanci. To je jedna z věcí, ve které mě vždy porazil,“potvrzuje Gallagher.

My Ďáblové si letos přejeme, aby se svými schopnostmi dostal do prvního týmu a byl jedním z klíčových mužů našeho silného mužstva, které letos máme. Gallagher, který měl možnost Tye pozorovat celé léto, jen potvrdil, že tento mladý klučina chce letos nosit rudý dres. 

„Je velmi motivován k tomu, aby se zlepšil. Chce hrát v NHL a myslím si, že letos udělal maximum pro to, aby dosáhl svého cíle. Bylo krásné ho sledovat při té veškeré těžké práci, kterou tomuto cíli obětoval. Doufejme, že uspěje v New Jersey a všechna ta snaha se mu vyplatí,“zakončuje Gallagher. 

Čtěte také

Devils 1-5 Bruins